12.05.2021

Lugemisvõistlus on lõppenud!

2020. aasta sügisel kuulutasime välja lugemisvõistluse 1.-12. klassi õpilastele. Eesmärgiks oli äratada õpilastes huvi raamatute ja lugemise vastu. Kooli keeleõpetajad andsid oma raamatusoovitused eesti-, vene- ja ingliskeelsete raamatute osas, arvestades raamatute vanuselist sobivust ja et need oleksid õpilastele lugemiseks jõukohased. Iga õpilane võis omal vabal valikul, lugeda raamatuid kas eesti, vene või inglise keeles. Alguses oli huviliste ring päris suur (62 õpilast), kuid aasta jooksul mõned väsisid ja nii jõudis lõpuks finišisse 28 kõige aktiivsemat lugejat. Kõige rohkem õpilasi huvitus võistlusest 1.a klassist, aga ka 1.b ja 1.d klassist. Kõige järjekindlamad olidki 1.a, 2.c, 3.a ja 4.a klassi õpilased. 5-8. klasside õpilaste hulgas oli ainult kaks osalejat, 9.-12. klassid võistu lugemise vastu huvi ei tundnud. 

Andsime välja eripreemia neile kahele õpilasele, kes aasta jooksul lugesid kõige rohkem eestikeelseid raamatuid. Eripreemiad läksid 1.a ja 4.a klassi. Esikoht läks samuti jagamisele kahe 1.a klassi õpilase vahel, kolmanda koha auhind läks 3.a klassi.

Sügisel alustame uue konkursiga, siis on uued raamatud ja uued auhinnad. Ootame kõiki selle aasta lugejaid tagasi võistlema, aga ka aktiivset osavõttu nendelt õpilastelt, kes sellel aastal veel kõhklesid.

Suur tänu raamatukogu töötajale Marje Tamrele ja eesti keele õpetajale Siret Hermastele, kelle eestvedamisel suurepärane üritus toimus.

Täname kõiki, kes aitasid kaasa meie kooli lugemisvõistluse läbiviimisel.

 Foto allikas: https://www.hippopx.com/et/books-decoration-book-glasses-270033

Uudise rubriigid: