27.04.2020

KeLaFF 2020

Aprillis kulmineerus lasteaialaste filmifestival KeLaFF, mille läbi õppisid lapsed animatsioone tehes ühise meeskonnana töötama.

Filmifestivalil osales kokku 18 lasteaeda omanäoliste ja põnevate animatsioonidega. Festivali peateema oli aasta linnust tuttpütist tulenevalt "Eesti rannarahva lood". 

Laste loodud animatsioone hindas oma valdkonna spetsialistidest koosnev žürii koosseisus Liisi Haas (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda), Eva-Liisa Orula (Eesti Ornitoloogiaühing) ja Kätlin Kalde (Tallinna Haridusamet).

I koht - Tallinna Arbu Lasteaed "Eestimaa tüttpüti silmadega".
II koht - Tallinna Lepatriinu Lasteaed "Rannaseiklus".
III koht - Lasteaed Päikene "Sõpra tunned mures".

Rahva lemmik Facebooki hääletusel - Tallinna Lepatriinu Lasteaed "Rannaseiklus".

Eripreemia - Tallinna Lasteaed Pallipõnn "Tuttpütt".

Žürii märkis, et multifilmid oli erakordselt huvitavad nii sisu kui teostuse poolest. Oli leidlikke materjalilahendusi. Lisaks otseselt tuttpütiteemale õppisid lapsed ka eesti keelt, geograafiat, loodushoidu, sõpruse tähtsust jpm. Tähtsustati laste endi panust ja neile vastutuse usaldamist ideest teostuseni välja. 

Riikliku eriolukorra tõttu ei saanud kahjuks toimuda pidulik linastus, kuid iga osaleja saab kiidukirja ning võitjatele toimetatakse auhinnad kätte kontaktivabalt. Iga osaleja saab samuti tagasiside positiivsete tähelepanekuga oma multifilmist. 

Kõiki animatsioone saab vaadata SIIT. 

Suur tänu kõikidele osalejatele ning žüriiliikmetele. Kohtume juba järgmisel aastal, kui toimub IV laste filmifestival KeLaFF!

Uudise rubriigid: