02.03.2020

Kajale tuleb külla režissöör Tanel Toom

Kolmapäeval, 4. märtsil kell 18 astub Kultuurikeskuse Kaja vestlusõhtul „Kajal külas“ mustamäelaste ette Eesti noorema põlve tuntumaid režissööre Tanel Toom.

„Tanel Toomi valisin külaliseks loomulikult „Tõe ja õiguse“ režissöörina,“ ütleb vestlusõhtu juht Ivo Rull. „Kui tegin talle esimest korda ettepaneku tulla Kajasse vestlusõhtule, jäi tulek lahtiseks. Toona püsis „Tõde ja õigus“ veel 10 Oscarile nomineeritud võõrkeelse filmi hulgas. Niipea kui selgus kurb tõsiasi, et „Tõde ja õigus“ viie nominendi hulka siiski ei pääsenud, kordasin ettepanekut ja sain positiivse vastuse. Film „Tõde ja õigus“ on kahtlemata Eesti senise kinematograafia üks säravamatest tippsaavutustest. Asjaolu, et selle on teinud alles oma loometeekonna alguses olev režissöör, teeb selle vestluse minu jaoks eriti põnevaks.“

 

„Kuldmehikesed näikse Tanel Toomi loomingut siiski algusest peale varitsevat,“ leiab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. „2008. aastal valiti Toomi lühifilm „Teine tulemine“ Veneetsia filmifestivali lühifilmide programmi. 2010 võitis tema teine lühifilm „Pihtimus“ välismaise filmi kategoorias tudengifilmide Oscari ja esitati 2011. aastal Oscari viie nominendi hulka. Suurteos „Tõde ja õigus“, mis esilinastus 2019. aasta 20. veebruaril, nimetati 2020. aasta Oscari eelnimekirja kümne sekka. Tõsi, Oscari nominatsioonist jäi film seekord küll ilma, aga siiski – Tanel Toomi teekond on seni kulgenud väga säravalt! On puhas rõõm kohtuda silmast silma tipptegijaga, nii et mustamäelasi ootavad taas ees suurepärased tunnid!“      

 

Tanel Toom on lõpetanud Tallinna Ülikoolis filmikunsti eriala ja läbinud Inglismaal National Film & Television Schooli mängufilmi režii magistrantuuri.

Kultuurikeskuse Kaja vestlusõhtud „Kajal külas“ toimuvad käesoleval aastal üks kord kuus, külalistega vestleb Ivo Rull, avatud on kohvik. Pilet saali maksab viis eurot.

 

Uudise rubriigid: