20.03.2019

LAULUFESTIVAL „LAULULIND V“ KELLUKESE LASTEAIAS

Kolmapäeval 20. märtsil 2019 kell 10.00, toimus Lasteaias Kelluke juba viiendat korda Põhja-Tallinna lasteaedade koostööprojekt – laulufestival „Laululind“ (Eelnevad festivalid toimusid 2008, 2011, 2013, 2016). Kutsutud olid kõik Põhja-Tallinna lasteaiad.

Festivalist võtsid osa järgmised Põhja-Tallinna Linnaosa lasteaiad: Kelluke, Kolde, Pääsupesa, Pelguranna, Kopli, Mudila, Kalamaja, Kajakas, Päikene, Taime, Maasikas, Ojake, Mesipuu ja Sitsi.

Muusikaprojekti eesmärk on anda esinemisvõimalus musikaalselt andekate laste kõrval ka  musikaalsete võimete poolest vähemandekatele, kuid muusikat väga armastavatele lastele. Samuti tutvustada laulude, mõistatuste ja heliplaadilt kostuvate lindude laulu kaudu Eestimaal pesitsevaid linde.

Festivalil esitasid kõikide lasteaedade lapsed ühe laulu teemal  „Kevad ja linnud“. Koos laulsime laulufestivali nimilaulu A. Röömeli „Laululind“ ja laulu „Kes on täna meiega?“. Esinemiste vahel mängisime lõbusaid muusikalisi mänge – „Linnud pessa“, “Munakõrinad“ ja „Lendlevad suled“.

IMG_2726.JPG

Muusikaüritusel esitatava repertuaari valik oli väga mitmekülgne. Laulude ilmestamiseks kasutasid muusikaõpetajad kombi kellasid ja erinevaid linnupille. Laulude saateks mängisid muusikaõpetajad klaverit, lõõtspill ja ukulelet ning kasutati ka heliplaatide fonogramme. Paljudel laululastel olid toredad kostüümid ja kostüümielemendid. Laulufestivali õhkkond oli sõbralik ja positiivne. Tuju aitas hoida Harakas (Lasteaed Kelluke muusikaõpetaja Aina Roos), kes lõbustas lapsi toredate lugude ja mõistatustega ning õpetas vahvaid muusikalisi mänge.

Laulufestival andis lastele rohkelt  positiivseid emotsioone ja esinemisjulgust. Muusikaprojekt aitas luua ja tugevdada lasteaedade vahelisi sõprussidemeid, elavdada koolieelsete lasteasutuste muusikaelu ning jätkata traditsiooni.

Laulufestivali lõppedes tänas Lasteaed Kelluke direktor Tamara Borsuk lapsi ja muusikaõpetajaid tänukirjade ning kõik said mälestuseks helkur - öökulli. Lapsed lahkusid laulufestivalilt rõõmsate ja rahulolevatena.

 Muusikaprojekti juht - Lasteaed Kelluke muusikaõpetaja Aina Roos.

Uudise rubriigid: