Laternamatk Paljassaares 15.12.2019

15. detsembril  2019 algusega kell 15.30 toimub Paljassaares laternamatk, mille giidiks on tunnustatud matkajuht Mihkel Reile. 

Paljassaare poolsaar asub Tallinna vanalinnast kõigest 5 km kaugusel, ent mitte kõik pole seal vaatamas käinud. Pimedal ajal toimuval laternamatkal uudistame Paljassaare rikkalikku militaarpärandit, vaatame kauneid merevaateid ning räägime selle piirkonna kujunemisloost. Saame teada, et veel sadakond aastat tagasi oli tegu eraldi saartega, mis inimjõu abil mandriga liideti. Paljassaarel on käinud ka tsaar Nikolai II.

Laternamatkal saab nautida tervislikku liikumist ning ilusat ja põnevat vaadet, mida tekitab vanaaegsete õlilaternate valgus. Matka marsruut on 6 km ja selle läbimiseks kulub ligikaudu kaks ja pool tundi. 

REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD

Loodusmatk toimub loodusmatkade sarja "Aastaajad Tallinna linnalooduses“ raames. Paljassaare laternamatka korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet  Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Rohkem teavet Paljassaare looduskaitseala looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt  https://citynature.eu/et/ala/paljassaare/

Lisainfo:

Stella Shaumyan 

Projektijuht
Tallinna Keskkonn- ja Kommunaalamet
Telefon: 640 4485, 
e-post: Stella.Shaumyan@tallinnlv.ee

KIK_logo_RGB.jpg

Viimati muudetud: 17.12.2019