Loodusretk Pirita jõeorus 18.06.2020

18. juunil algusega kell 18.00 toimub loodusretk Pirita jõeorus, mille giidideks on Tallinna Botaanikaaia peadendroloog Olev Abner (eesti keeles) ja bioloogia, geograafia ja loodusõpetuse õpetaja Svetlana Gornostajeva (vene keeles). 

Pirita piirkond on 20. sajandi algusest tuntud suvitus- ja ravikoht. Siin on luiteid, liigirikkaid lehtpuupuistuid ning jõe ürgoru terrassidel kasvavad 150–200-aastased männikud. Maastiku mitmekesisus on loonud eelduse suure liigirikkuse tekkimiseks. Pirita jõeoru maastikukaitsealal leidub terrasse, paljandeid ja puistuid. Alal kasvab ca 650 taimeliiki ja loendatud on üle 120 linnuliigi. Siin asub ka Tallinn Botaanikaaed, Metsakalmistu ja Pirita kalmistu. 

Matka käigus saab vaadelda näiteks kuidas Rummu bussipeatuse metsatukas ühesuunalised tuuled sunnivad mände (Pinus sylvestris) kaldu kasvama ning Pirita jõe ääres kasvavaid hõberemmelgaid (Salix alba) – puid, mis taluvad üleujutust. Matka pikkus on umbes 6 km. 

REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD

Registreerudes loodusretkele palume teil silmas pidada Terviseameti riskihinnanguid COVID-19 leevendamise tingimustes. Ennetusmeetmed:

•             välitingimustes grupis kogunemine ei ole soovitav riskirühma kuuluvatele inimestele;

•             2+2 reegli järgimine;

•             osalemise keeld nakkuse võimalike sümptomitega inimestel;

•             soovituslik on kaitsemaski kandmine.

 

Loodusretke korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet  Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Rohkem teavet Pirita jõeoru elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt: https://citynature.eu/et/ala/pirita/ 

KIK_logo_RGB.jpg

Viimati muudetud: 04.08.2020