05.07.2019

Läänemere temaatiline tegevustelk töötab Tallinna Sinilipu randadel

Juulikuu nädalavahetustel töötab Sinilipu randades Pirital ja Pikakaris keskkonnatemaatiline tegevustelk „Hoia merd!“. 6.-7. juulil ja 13.-14. juulil on telk Pirita rannas ning 20.-21. juulil ja 27.-28-juulil Pikakari rannas. Kõikidel nimetatud päevadel on telk avatud kl 11 – 15.

 

 

Iga päev on telgis uus keskkonnaga seotud teema ja igal pooltunnil toimetab rannas keskkonnakatsete labor. Esimesel nädalavahetusel on keskkonnakatsete teemaks “Mikroplastik ja prügi”. 13.- 14.07 Pirital on tähelepanu pööratud teemale “Teod ja karbid - mereranna aarded”. Nädal aega hiljem, 20.- 21.07, Pikakaris käsitletakse teemat “Läänemere toiduvõrgustik”. Juulikuu viimasel nädalavahetusel 27.- 28.07 Pikakaris on tegevustelgi teemaks “Kuidas targalt tarbida”. Registreerimine ei ole vajalik, küll aga peaks huviline õigel ajal kohal olema. Keskkonnatemaatiline tegevustelk on paigaldatud Pirita rannaparki Randvere tee ristmiku ja Pirita ranna vahelise metsatee lõpus liivaranna ääres. Seal asub ka näitus „Hoia merd“, mis jääb Pirita metsaparki kuni 20.augustini.

 

Lisaks näitusele ja tegevustelgile saab rannaalal läbi maastikumängu panna proovile oma keskkonnaalaseid teadmisi. Rada hakkab koosnema 20 -25 erinevast punktist ja lookleb mööda rannaäärset pargiala.

 

Kõik tegevused on tasuta ja pakuvad huvi nii lastele kui ka täiskasvanutele.

 

Suvised keskkonnahariduslikud tegevused toimuvad tänavu koostöös Pernova hariduskeskusega projekti “Teavituskampaania - Hoia Merd!” raames ja  Keskkonnainvesteeringute keskuse ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti toel. Näituse ning rannapargi maastikumängude loomisele on kaasa aidanud OÜ Pult ning sisuloome kokku pannud Pernova Loodusmaja õpetajad. Projekt viiakse ellu juba kolmandat aastat ning esmakordselt on teavituskampaania laienenud Pärnust Tallinnasse ja Kuressaarde.

 

Lisainfo:

Mairi Enok

Keskkonnahariduse juhtivspetsialist

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet

mairi.enok@tallinnlv.ee

53001541

 

Uudise rubriigid: