17.10.2019

Mustamäe humanitaargümnaasiumi õpilased käisid Erasmus+ kohtumisel Hispaanias

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi (TMHG) õpilased ja õpetajad osalesid oktoobris 2019 Erasmus+ projekti „Open Doors – Open Minds to the Future” partnerite kohtumisel Hispaanias.

Rahvusvahelisest kohtumisest võtsid osa 15 õpetajat ning üle 40 õpilase Leedu, Hispaania, Portugali, Kreeka ja Eesti koolidest.

Kuidas kasvab mandlipuu? Milliseid värve kasutasid muistsed kunstnikud? Mis on arabesk? Miks peetakse Alhambra paleed mauri stiili tippsaavutuseks Lääne-Euroopas? Miks Andaluusia mäestiku lõunapoolsetel nõlvadel on suurem taimede liigirikkus? Nendele ning teistelegi küsimustele otsisid õpilased vastuseid rahvusvahelise projekti õppenädala raames.

Projekti „Open Doors…“ eesmärk on leida ning juurutada kooliväliseid töömeetodeid, mistõttu korraldati õppenädal lageda taeva all. Näiteks bioloogiatund viidi läbi ühes suurimas zooloogia õppekeskuses Hispaanias. Ajalootund toimus Velez Blanco lossis ning Alhambra palees, kus lapsed said oma silmadega näha ajalooliste sündmuste mõju arhitektuurile. Geograafia, ajaloo ja bioloogia lõimitud tund leidis aset unikaalse looduspargi alal, kus lisaks võimalusele näha ja tutvuda muistse koopakunstiga said õpilased tutvuda ka erilise flooraga, mis on omane vaid nimetatud regioonile, mille territooriumil kasvab ligi 300 unikaalset taime.

Töökeeleks oli inglise keel, mis tähendab, et lastel oli suurepärane võimalus kinnitada omandatud keeleoskusi praktikas. Kui arvestada, et kõik lapsed elasid Hispaania perekondades, siis said nad avastada ka antud riigi kultuuri ja traditsioone.

 

Tekst: Aleksandra Dubjagina, TMHG õpetaja

Pilt: Nedea Gonzalez

  

Uudise rubriigid: