18.09.2019

Snupsi Pääsupesas külas 18.09.2019

Keskkonnasõbraliku kuu raames külastab maskott Snupsi ajavahemikus 16.-20. september Tallinna lasteaedu eesmärgiga tutvustada lastele Keskkonnasõbraliku liikumise kuud ning keskkonnasõbralikke liiklusvahendeid ja liikumisviise.

Kes on Snupsi?

Snupsi on vahva, uudishimulik ja püsimatu tegelane, kes on alati valmis seiklema ja liikuma. Tema uudishimu toetavad kaks tundlat, mis häälestavad teda alati millelegi uuele ja huvitavale. Snupsi kiirgab optimismi, on alati rõõmsameelne ning sõbralik. Ta armastab jalutada, joosta, sõita rattaga ja kindlasti eelistab Snupsi sõita keskkonnasõbralikult bussi, trammi või trolliga, kus saab ka reisikaaslastega tutvust teha ning võib tihti kohata vanu sõpru. Ta on hea seltsiline, kuid kõige tähtsam on see, et ta ergutab meid liikuma keskkonnasõbralikult. Just seetõttu sai temast keskkonnasõbraliku liikumise kuu maskott.

Tegevustest lasteaedades:

Lasteaedades viidi läbi hariv meelelahutuslik programm keskkonnasõbralikust liiklemisest Tallinna linnas ja tutvustatakse Autovaba päeva.

Snupsi ja päevajuht tervitasid kõiki üritusele tulnud lapsi ja õpetajaid. Sissejuhatuseks küsis Snupsi, millega lapsed tulevad lasteaeda. Arutleti, milliste liiklusvahenditega on veel võimalik lasteaeda tulla ja kas oleks võimalik ka jala lasteaeda tulla.

Toimus keskkonnateemaline viktoriin ja mängud.

Snupsi jagas lastele kutseid Autovabale päevale. Kutsed on mõeldud lastele koju viimiseks, et kutsuda peresid sündmusest osa saama ja tutvustada 22. septembril toimuva Autovaba päeva tegevusi.

Rühmad said kingituseks pehme Snupsi mänguasja.

Rohkem infot keskkonnasõbraliku liikumise kuu kohta leiad siit

Uudise rubriigid: