17.10.2019

Tallinna linn kutsub huvilisi loodusmatkale Pääsküla rabas

27. oktoobril algusega kell 11.00 toimub Pääsküla rabas loodusmatk, mille giidideks on matkajuhid Argo Kamja (eesti keeles) ja Levo Tohva (vene keeles). Matka marsruut on 3 km ja selle läbimiseks kulub ligikaudu 2,5 h.

Matkal  osalemine on tasuta, vajalik eelnev registreerimine veebilehel: https://www.tallinn.ee/est/keskkond/Oppematkad-looduses (eestikeelsesse gruppi) ja https://www.tallinn.ee/Uchebnye-pohody-i-ekskursii  (venekeelsesse gruppi). Registreerimine algab reedel, 18. oktoobril kell 12.00.

Pääsküla raba on tekkinud jääaja lõpul irdjääpangast ning sellest kujunenud liivikutetagusest järvest. Alates 19. sajandist on rabasse kaevatud kuivenduskraave, kui soo asemele rajati heinamaad. 2002. aastal toimus Pääsküla rabametsas suur tulekahju, mille jälgi on senini näha. Roheala suuruse ning erilise loodusliku mitmekesisuse tõttu võeti Pääsküla raba 2013. aastal kaitse alla.

Loodusmatk toimub loodusmatkade sarja "Aastaajad Tallinna linnalooduses“ raames. Pääsküla loodusmatka  korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet  Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.  Rohkem teavet Pääsküla raba looduse, elurikkuse ja ajaloo kohta leiab veebilehelt https://citynature.eu/et/ala/paaskula-raba/  (eesti keeles) ja https://citynature.eu/ru/location/болото-пяэскюла/  (vene keeles)

Lisateave:
Stella Shaumyan
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet
Projektijuht
tel 6404 485
e- post stella.shaumyan@tallinnlv.ee

 

Uudise rubriigid: