16.01.2019

Eakate filmiklubi

Eakate filmiklubi jätkab

Alanud aastal jätkuvad Kesklinna, Kristiine ja Põhja-Tallinna linnaosa eakate filmiklubi seansid.

Filmiklubi koguneb esimestel kuudel tuttavas kohas – Salme kultuurikeskuses. Ka seansside toimumisaeg on endiselt teisipäeviti täpselt kell 12. Eestikeelsed filmid on venekeelsete subtiitritega ja venekeelsetel filmidel jookseb ekraanil tõlge eesti keelde. Pool tundi enne filmi algust ootab osalejaid kohvilaud.

Seansil peab olema kaasas filmiklubi liikmekaart. Liikmestaatus on tähtajatu, sellest saab loobuda, informeerides linnaosa valitsust – nagu ka liikmekaardi kadumisest või vargusest. Sooviga astuda filmiklubi liikmeks tuleb samuti pöörduda oma linnaosa valitsusse (tel 6457 200).

 

Filmiklubi talvehooaja kava

22.01. „Arianna Kvest“ (2003, Kanada). Ulme,  režissöör Lloid A. Simandl

Printsess Arianna alustab võistlust kaotatud kuningriigi Endorra tagastamise ja tema rahva vabastamise eest. Kaotades on ta sunnitud oma kuningriigist lahkuma.

29.01. „Hõlpraha“ (2008, USA). Komöödia, põnevus, režissöör Kelli Khuri

Lugu  koduperenaisest Bridgetist, kes pärast abikaasa töölt vallandamist peab alustama koristajana öösiti pangas. Võlgade tasumiseks plaanib Bridget koos kahe kaastöötajaga röövida panka.

5.02. „Armastus ja muud põhjused“ (2009, USA). Draama, režissöör Don Rus

Noor advokaat, tark ja ilus Emily ei arvanud, et armulugu abielus oleva Jackiga viib sellise tulemus – ta enda pereelu on nüüd täis probleeme. Emily varjab surmavat saladust, suhtlemine raske iseloomuga kasupojaga toob ta taas reaalsesse maailma.

12.02. „Viimane vürst“ (2017, Eesti). Dokumentaalfilm, režissöör Kaupo Kruusiauk

Lugu Peeter Volkonskist, auväärse sugupuuga vürsti, andeka kultuuritegelase – laulja, näitleja, lavastaja ja tõlkija argipäevast. Kuidas õnnestub tal leida tasakaalu olme ja aristokraatia vahel?

19.02. „Esiteks armastus, siis abiellumine“ (2011, USA). Draama, komöödia, režissöör Dermot Mulroney

Eduka abieluagendi Eva Daltoni eeskujuks on ta vanemate 30-aastane abielu. Kui vanemad äkki lahku lähevad, muudab see Eva maailma. Koos õega asub ta iga hinna eest vanemate lahutust vältima.

26.02. „Peale keskööd“ (2004, Itaalia). Melodraama, komöödia, režissöör Davide Ferrario

Vaikne unistaja Martino töötab Torino tuntud filmimuuseumis öövalvurina ja elab oma väljamõeldud maailmas. Äkitselt tuleb Martino maailma tema unistuste tüdruk Amanda.  

5.03. „Pruudilõks“ (2012, Suurbritannia). Komöödia, melodraama, režissöör: Cherie Foxon

Superstaar Lara tahab abielluda meeldiva briti poisi Jamesiga ja usub, et unisel Šoti saarel Heggil ei suuda ajakirjanikud neid leida. Kuid leiavad! Et neid maha raputada, valib Lara peibutuspruudiks kohaliku tüdruku Katie. Jamesi ja Katie kohtumisel hakkavad aga lendama sädemed…

12.03.  „Raskekaal“ (2012, USA). Komöödia, sport, režissöör Frank Korachi

Õpetaja Scott Voss otsustab kooli juhtkonna vallandamisähvardusele vastata meeleheitliku sammuga: osaleda peksukoti rollis reegliteta illegaalses võitluses. Voss'i õpilased ja kolleegid, kelle seas ka võluv medõde Bella, on kindlad – Scott on hulluks läinud. Kuid neid ootab sensatsioon.

19.03.  „Riiginõunik“ (2005, Venemaa). Detektiiv, draama, režissöör Fillip Jankovski

Aasta 1891. Moskva rongis tapetakse kindraladjutant Hrapov, kelle julgeoleku eest peab pealinnas vastutama riiginõunik Fandorin. Mõrva taga on salapärane Löögirühm, kes kavandab teisigi hirmutegusid ja Fandorinil tuleb need ära hoida. 

26.03. „Maa ilu“ (2006, Prantsusmaa). Komöödia, draama, režissöör Mark Espozito

Frank on õnnetult armunud Tinasse, kes ei saa noormehe tunnetele vastata, sest ta abikaasa on hiljuti surnud autoõnnetuses. Bali reisi püüab Tina taastada oma elutahet ja Frankist saab tema juht, kaaslane ja lõpuks sõber. Kas ka armastus?

 

Uudise rubriigid: