18.11.2021

Jõulupuu jõudis Raekoja platsile

Täna keskpäeval püstitati Raekoja platsile esinduslik jõulukuusk, millest saab tulevast nädalast traditsiooniliselt ka jõuluturu keskpunkt.

„Suure puu langetamine ja transport väljastpoolt Tallinna oli paras meistritöö, kuid kulges õnneks viperusteta ja kuusk jõudis kohale isegi oodatust varem. Täname kuuse kohaletoojaid ja veose turvajaid, kes tagasid probleemideta teekonna. Mismoodi näeb välja kaunistatud jõulukuusk täies hiilguses, seda saab teada 26. novembri õhtul, kui süütame tuled nii kuusel kui ka jõuluturul selle ümber,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Seekordne Raekoja platsi ehe, uhke kahar kuusepuu kasvas Kuusalu vallas. Kuuse langetamisega tehti algust juba varavalges. Raekoja platsile jõudis jõulupuu graafikust pisut varem kella 12ks. Juba homme hakatakse jõuluturu müügimajakesi paika seadma ja kuuske kaunistama.

Jõuluturg avatakse reedel, 26. novembril kell 17 ning samaaegselt lööb elektriküünalde valguses särama ka jõulupuu. Pühapäeval, 28. novembril süüdatakse kuusel traditsiooniliselt esimese advendi küünal.

Kesklinna valitsus alustas Raekoja platsile paigaldatava esindusliku jõulukuuse otsinguid juba septembri keskpaiku, pakkumisi sai teha oktoobrikuu lõpuni. Linna esindusväljakule jõulupuud otsides seadis Kesklinna valitsus eeltingimuseks, et kuusk peab olema vähemalt 15 meetrit kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe. Eelnenud kolmel aastal on Raekoja platsi jõulukuusk leitud siitsamast Tallinnast.

Uudise rubriigid: