02.01.2020

Jõuluturg on avatud 7. jaanuarini

Euroopa parimaks valitud jõuluturg Raekoja platsil on avatud 7. jaanuari õhtuni ja iga päev võib seal osa saada kultuuriprogrammist.

„Jõuluturg lõpetab selleks korraks oma tegevuse koos pühadeaja möödumisega 7. jaanuaril. Kui siiani on jõuluturul pakutud kultuuriprogrammi vaid nädalalõppudel ja aastavahetusel, siis alates homsest tehakse seda kõigil päevadel kuni turu sulgemiseni. Kutsungi seda võimalust kasutama ja kindlasti ka osalema jõuluretkel ajalukku,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Jõuluretked „Tallinn 800 – linna esimesed jõulud“ toimuvad linnamuuseumi ja jõuluturu korraldaja koostöös sel hooajal esmakordselt. Poolteist tundi kestval ringkäigul vanalinnas, linnamuuseumis ja Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis tutvutakse Tallinna tekkelooga ning jõulupühade tähistamisega keskaegses linnas. Viimased jõuluretk algavad 5. jaanuaril kell 14.30 ja 15, kogunetakse Raekoja platsi jõulukuuse juures.   

Kahetunnine kultuuriprogramm Raekoja platsi laval algab 3. jaanuaril kell 17, laupäeval ja pühapäeval aga vastavalt kell 15.30 ja kell 12. Uue nädala algul 6. ja 7. jaanuaril saab laulu- ja tantsuprogrammi jälgida kella 17 ja 19 vahel. Esinejatest saab täpsema ülevaate siin: christmasmarket.ee. Jõuluvana Äffy kuulutab jõuluturu suletuks teisipäeval, 7. jaanuaril pärast viimast kontserti, mis algab kell 18. 

Detsembris 2018 valiti Tallinna jõuluturg Euroopa parimaks internetihääletusel, kus tahapoole jäid sellised suurlinnad nagu Strasbourg, Viin ja Brüssel.

Uudise rubriigid: