01.03.2019

Kesklinna valimisjaoskondades löövad kaasa koolinoored

Kesklinnas on jaoskonnakomisjonide liikmetena käimasolevatel valimistel kaasatud ka linnaosa gümnaasiumide õpilasi.

„Kodanikupäeval läinud sügisel algatasime Kesklinna valimisõigusega gümnasistide kaasamisprojekti, mille raames kandideeris jaoskonnakomisjonidesse rohkem kui kakskümmend koolinoort ja kümme neist osutus ka valituks. Kaasamise põhjus oli selles, et noorte huvi on valimiste vastu olnud leige ja seda ei suurendanud oluliselt ka valimisea langetamine. Seega tuleb valimised ja nendega seotud protseduurid muuta noorte jaoks arusaadavamaks ja atraktiivsemaks. Olen kindel, et meie algatatud kaasamisprojekt pakub sellist võimalust,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Kesklinna koolinoored löövad linnaosas avatud 12 valimisjaoskonnast kaasa üheksas. Jaanuaris läbisid nad esimese koolituse ning veebruaris teise, ülelinnalise. Nii koolitus kui senine kogemus komisjoni tööst on noortele kasuks, kinnitas Tallinna Humanitaargümnaasiumi 12. klassi õpilane Anastasia Dankevits, kes tegutseb valimisjaoskonnas nr 19 asukohaga Tallinna Tehnikakõrgkoolis. 

„Töötasin komisjonis eelhääletuse kahel päeval neli tundi ja mulle meeldis väga suhelda nii komisjoni teiste liikmete kui ka valijatega. Muidugi olen nüüd palju informeeritum valimiste korraldusest ja võisin vahendada üksikasju ka oma sõpradele ja pereliikmetele. Eriti uhke on teadvustada, et saan olla osa niisuguse suure süsteemi toimimisest. Ise olen juba hääletanud ja kindlasti ei jäta seda ka edaspidi tegemata,“ oli Anastasia oma kogemusega rahul. 

Tallinna Ühisgümnaasiumis õppiv Grete Vaarmets on samas koolis avatud valimisjaoskonna komisjoni liige. „Ilma selleta oleks mu koolivaheaeg jäänud üksluisemaks. Nüüd olen saanud aga valimiste kohta teada põnevaid fakte, mida muidu poleks saanud. Siiski jäi mu seni ainus tööpäev eelhääletuse ajal veidi igavaks, sest poole päeva jooksul käis meil hääletamas alla paarikümne inimese. Valimispäeval tuleb kindlasti rohkem, ma ise hääletan ka alles pühapäeval,“ rääkis Grete.

Uudise rubriigid: