03.01.2022

Kesklinna valitsus kutsub jõulukuuski erikonteinerisse viima

Tallinna kesklinna elanikud saavad alates 7. jaanuari hommikust viia oma jõulukuused selleks tarbeks paigaldatud kogumiskonteineritesse.

„On oluline, et tuppa toodud ning suure hoole ja armastusega ehitud jõulukuuskede teekond ei lõpeks nukralt prügikasti kõrval vedeledes. Oleme tänulikud, kui kesklinlased toovad oma jõulukuused selleks spetsiaalselt paigaldatud ja vastavalt tähistatud konteineritesse ning hoiavad sellega meie linnaosa puhtana. Konteineritesse on võimalik kuuski viia alates reede hommikust ja kuni 23. jaanuarini. Nendel, kellel on soov varem jõulupuust vabaneda, palume selle tasuta viia jäätmejaama“, - selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Konteinerid jõulupuude kogumiseks paiknevad Kesklinnas üheksas kohas (tähistatud kaardil):

  1. Luite tn tupik (Luite tn 46 kõrval)
  2. Kuristiku tn ja Oru tn ristmik (Kadriorg)
  3. Adamsoni tn 34 (Kassisaba)
  4. Jalgpalli tn /Asula tn parkla (Kitseküla ja Uue-Maailma)
  5. Imanta tn parkla Pleekmäel Liivalaia tn 40 kõrval (Keldrimäe Ja Juhkentali)
  6. Vaikne park/Magasini tn pakendipunkti kõrval (Veerenni asum)
  7. Vesivärava tn parkla/Vesivärava tn 34 vastas (Kadriorg)
  8. Tatari tn/Uus-Tatari tänava plats endise kohtumaja kõrval (Veerenni)
  9. Poldri tn parkla (Uus-Hollandi rajoon, Sadama piirkond)

Kesklinna vanem paneb kõigile südamele, et üksnes jõulukuuskede jaoks mõeldud konteineritesse ei pandaks olmeprügi, ehitusprahti ega muid jäätmeid. Samuti ei tohi kuuski visata konteinerite kõrvale, linna haljasaladele või kohtadesse, kus tavapäraselt kogutakse korterelamute olmejäätmeid.

Jõulukuuski võtavad aia- ja haljastujäätmetena vastu ka Pärnamäe, Rahumäe, Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaam, mille kohta leiab teavet siit: www.prugi.ee. Lisaks võivad korteriühistud tellida piirkonna jäätmevedajalt eraldi jõulupuude äraveo.

Uudise rubriigid: