03.01.2020

Kesklinna valitsus palub viia jõulukuused kogumiskonteinerisse

Kesklinna elanikud saavad alates teisipäevast viia oma jõulukuuse selleks tarbeks paigaldatud kuude kogumiskonteinerisse.

„Et hoida meie linnakeskkond puhtana, palume kesklinlastel oma jõulukuused toimetada selleks spetsiaalselt paigaldatud ja vastava tähisega kogumiskonteineritesse. Need seisavad kuues ligipääsetavas kohas alates teisipäeva, 7. jaanuari hommikust kuni 26. jaanuarini. Osa kogutud kuuskedest kasutame veebruari alguses Kesklinna traditsiooniliste tuleskulptuuride tegemiseks, ülejäänutest saab aga hakkepuit,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Konteinerid jõulupuude kogumiseks paiknevad Kesklinnas järgmistes kohtades:
- Ahtri tn 12 parklas;
- Pleekmäel Imanta 6;
- Pärnu mnt viadukti all;
- Vesivärava kohviku vastas Kadrioru staadioni parklas;
- parklas Uus tn 37 hoone vastas;
- parklas Toompuiestee ja Wismari tn nurgal.

Kesklinna vanem paneb kõigile südamele, et üksnes jõulukuuskede jaoks mõeldud konteineritesse ei pandaks olmeprügi, ehitusprahti ega muid jäätmeid. Samuti ei tohi kuuski visata konteinerite kõrvale, linna haljasaladele või kohtadesse, kus tavapäraselt kogutakse korterelamute olmejäätmeid. Jõulukuuski võtavad aia- ja haljastujäätmetena vastu ka Pärnamäe, Rahumäe, Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaam, mille kohta leiab teavet siit: www.prugi.ee.

Pildil on mullune kogumiskonteiner.

Uudise rubriigid: