14.10.2020

Kestavad Raekoja platsi jõulukuuse otsingud

Kesklinna valitsus jätkab oktoobri lõpuni esindusliku jõulukuuse otsinguid Raekoja platsile, kuhu kuusk püstitatakse tänavu tavapärasest hiljem.

„Ligi kuu väldanud otsingute jooksul oleme saanud hulk pakkumisi, aga loodame leida veel seda kõige-kõige ilusamat puud,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Tavaliselt ongi linnaosa valitsus hakanud jõulupuud otsima septembris, et tutvuda pakutud kuuskedega kohapeal, hinnata sobivust pealinna esindusjõulupuuks ja suurte masinate ligipääsu puu kasvukohale. Nii ka sel aastal, kuigi kuuse püstitamine Raekoja platsile jääb varasemate aastatega võrreldes paari nädala võrra hilisemaks.“ 

Kesklinna valitsus ootab kuni 31. oktoobrini e-aadressil kylly.annus@tallinnlv.ee jõulukuuse pakkumisi (koos fotoga). Valiku tegemisel võetakse arvesse puu välimust, hinda ja kasvukohta. Kuusk peab olema vähemalt 15 meetrit kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe, kasvama ligipääsetavas kohas mitte kaugemal kui 150 km Tallinnast. Puu lähedal ei tohi olla elektriliine, mis takistavad kraana tööd. Pakkujaks võib olla maaomanik või tema esindaja. 

„Kui keegi on märganud kusagil väga uhket kuuske ja oskab täpse aadressi anda, siis võib pakkuda ka seda. Küll me siis juba ise maaomaniku üles otsime ja läbi räägime!“ lisas Monika Haukanõmm. 

Kahel viimasel aastal on Raekoja platsi jõulukuusk leitud siitsamast Tallinnast – 2018 Kibuvitsa tänavalt ja 2019 Rõika tänavalt.

 

Foto mullusest, Rõika tänaval kasvanud jõulukuusest.

Uudise rubriigid: