25.06.2020

Koidu tänaval lõppes remont

Ehitaja lõpetas tähtajaks Koidu tänava rekonstrueerimise Tallinna südalinnas; liikluseks nädala jagu kasutada olnud tänaval kuulutatakse tööd lõppenuks 29. juunil kell 10.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul hõlmas ehitus Koidu tänava lõiku pikkusega 680 meetrit, Paldiski maanteest kuni Endla tänavani. „Ehitustööde käigus uuendati nii tänavaalune vee- ja kanalisatsioonitorustik kui ka maapealne taristu parkimiskohtade ja valgustusega. Lisaks rajati sajuveekanalisatsioon, uus haljastus ja liikluse rahustamiseks ehitati mitu tõstetud ristmikku,“ sõnas Klandorf. 

Koidu tänava rekonstrueerimiseks allkirjastas keskkonna- ja kommunaalamet Tallinna-poolse tellijana lepingu 26. septembril 2019. Ehitaja oli YIT Eesti AS, kes alustas tööd 26. oktoobril. Ehituse lepinguline maksumus oli veidi üle kahe miljoni euro, kaasfinantseerijana kattis umbes kümnendiku sellest AS Tallinna Vesi.

„Koidu tänava rekonstrueeritud osa on väga oluline ennekõike Kassisaba asumi elanikele, kellele see on kodutänav koos selle ümber toimuva aktiivse kogukondliku eluga. Just selle toetamiseks, kogukonna toimimise väärtustamiseks on Koidu tänaval nüüd kehtestatud sõidukite piirkiiruseks 30 km/h,“ sõnas Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. 

Lühikeste lõikude kaupa rekonstrueeritud Koidu tänav avati täies ulatuses liikluseks nädalapäevad tagasi. Ametlikult kuulutatakse ehitustöö linnapea poolt lõpetatuks 29. juunil.

Uudise rubriigid: