12.10.2018

Lammutustööd Reidi teel on lõppenud

Tallinna kesklinnas lammutati sel nädalal Lootsi ja Ahtri tänava ristmikult Circle K tankla ja sellega sai Reidi tee trass maapealsetest rajatistest puhastatud.

Järgmiseks nädalaks on jäänud teha veel mõne hoone vundamendi lammutustööd, märkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.  

„Nüüd, kui kõik olulisemad lammutustööd tulevase Reidi tee trassil on lõppenud, võivad kõik tallinlased Tuukri ja Ahtri tänava ristmikult näha, kus hakkab Reidi tee kulgema. Sinna, kus praegu on tühermaa, tuleb 2+2 radadega sõidutee ja kergliiklustee ning algab promenaad,“ selgitas Svet. „Igaks juhuks rõhutame veel kord, et Reidi tee ei hakka puudutama kõrval olevate ristmike liiklust, kuni ei ole lõppenud tööd Gonsiori tänaval ehk teiste sõnadega: sellel aastal Reidi tee ehitus ei mõjuta autoliiklust linnas.“   

Reidi tee ehitus algas tänavu 23. juulil. Tegemist on viimaste aastate suurima tee-ehitusprojektiga, mille eesmärgiks on juhtida südalinnast kõrvale Pirita, sadama ja Põhja-Tallinna vahelist liiklust ning rajada linna korralik rannapromenaad. Ehitus kestab eeldatavasti 550 päeva. Reidi tee kogupikkus on 1,9 kilomeetrit, selle põhiosaks on 2+2 radadega sõidutee. Koos kergliiklusteedega ehitatakse või remonditakse kokku 14 kilomeetrit teid. Lisaks rajatakse 700 meetri pikkune kaldakindlustus.

Endisest laohoonest Lootsi tn 4 vabanenud maa-ala.

Uudise rubriigid: