25.05.2018

Pealinna keskseim jaanipidu tuleb Kalevi staadionil

Kesklinna jaanipidu toimub 23. juunil algusega kell 18 Kalevi staadionil; esinevad Liis Lemsalu, Metsatöll, Boris Lehtlaan ja Ljapis Trubetskoi.

Jaaniõhtu kontserdi peaesineja on Valgevene superbänd Lyapis-98, rohkem tuntud varasema nimega Ljapis Trubetskoi. Eesti kontserdilavade lemmikuid esindavad popstaar Liis Lemsalu ja Kesklinna jaanipidude varasemgi esineja ansambel Metsatöll. Keskealise ja vanema publiku lemmikutest astub lavale laulja Boris Lehtlaan. Plaate keerutab ja õhtut  juhib DJ Raunce. 

„Eestis on levinud müüt, nagu sõidaksid jaanipäeval kõik maale pidutsema. Tegelikult jääb väga palju inimesi linna ja nemadki on pidu väärt. Seetõttu pakume neile võimalust tulla kogu perega Kesklinna jaanitulele ning saada hea muusika saatel osa tõelisest jaanipäeva meeleolust Kalevi staadionil,“ rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Lisaks võimalusele kuulata suurejoonelist kontserti erinevale vanusele ja muusikalisele maitsele jätkub mitmesugust muud huvikohast tegevust igas eas pidulistele: väikestele pakuvad ajaviidet batuut, kostümeeritud mängujuhid ja näomaalijad, noortele nii aktiiv- kui lauamängud, nautida saab tulešõud. Kell 22.45 süüdatakse võidutule tõrvikust suur jaanilõke. Hulk toitlustajaid pakub head-paremat. Pidu kestab kella üheni öösel.  

Rockansambel Lyapis-98 on Valgevene kuulsaima rokibändi Ljapis Trubetskoi järeltulija, mille endine solist Sergei Mihhalok pani kokku selleks, et Ljapis Trubetskoi populaarseid lugusid kontsertidel esitada. Ljapis Trubetskoi tegutses 1989–2014, andes selle aja jooksul välja hulga albumeid. Nende hittidena on tuntud „Auu!“, „Valges kleidis”, „Lumekuninganna“ ja paljud teised.

Uudise rubriigid: