19.06.2020

Pikk tänav uueneb

Ajaloolise Pika tänava eesseisvaks rekonstrueerimiseks Tallinnas on oodatud elanike arvamused AvaLinn rakenduses.

„Projekt hõlmab Pika tänava rekonstrueerimist Olevimäe ja Rannamäe tee vahelises lõigus koos Rohelise turu ja Paksu Margareeta esise alaga. Eesmärk on kujundada tänavaruum ümber, andes rohkem ruumi jalakäijatele ja suurendada vaba aja veetmise võimalusi linnaruumis, säilitades samal ajal ka autodele parkimise ja liikumise võimalused,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.  

Tänavalõigul Olevimägi – Pagari tänav paigaldatakse teeservadesse sarnaselt Harju ja Viru tänavaga jalakäijate mugavuse huvides graniitplaadid. Seejuures laiendatakse võimalusel ka kõnniteid. Lõigus Pagari tänav – ajalooline Suur Rannavärav hakkavad kõnniteed eraldama sõiduteest uued graniidist äärekivid ning laiendatakse kõnniteed paarisnumbritega majade poolsel tänavaserval. Rannaväravast kuni Rannamäe teeni tähistatakse ajalooline linnamüür mustade täringukividega. 

„Nüüdisaegse linnaruumi kujundamisel peaks olema suur kaal selle ruumi kasutajate ehk elanike arvamustel. Seetõttu on kõik oodatud tutvuma rekonstrueerimisprojektiga AvaLinn rakenduses ning esitama selle kaudu ka omapoolseid ettepanekuid või kommentaare,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.  

Projektiga saab AvaLinnas tutvuda kuni 29. juunini. Eskiislahenduse koostaja on ViaVelo Inseneribüroo OÜ.

 

Uudise rubriigid: