13.10.2020

Raua saun tähistab sünnipäeva

Tallinna üks vanimaid avalikke saunu Raua tänaval tähistab täna oma taasavamise sünnipäeva.

„Meie kultuuris on saun läbi aegade olnud teatavasti kaheti tähtis – see pole vaid ihuharimise, vaid ka vaimu turgutamise koht. Seetõttu pole ehk imeks panna, et legendaarne Raua saun on läbi aastakümnete olnud hinnatud. Pärast põhjaliku renoveerimise lõppu oktoobris 2013 on järgnenud aastatel pakutud klientidele ka väikseid sünnipäevaüllatusi. Nii ka täna, kui kõik saunakülastajad võetakse vastu värskendava tervisejoogiga ning nad võivad panna oma teadmised proovile saunaviktoriinis,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Raua saun on täna avatud kuni kella 21-ni. Viktoriiniküsimuste täpsematele vastajatele on auhinnaks saunatarvete komplektid. 

Linnasaun Raua tänaval avati ametlikult 1937. aastal ning see on läbi aegade olnud rahva seas populaarne. Pärast seitse aastat tagasi tehtud kapitaalremonti on väiksemaid uuendusi tehtud pidevalt. Kaks aastat tagasi puhastati maja fassaad ja värskendati nii meeste kui naiste üldsauna leili- ja pesuruumid. Lisaks tehti vajalikke parendustöid viies tunnisaunas, millest ühes on nüüd uuendatud bassein. 

Uudise rubriigid: