12.11.2021

Tallinna Südalinna Kooli õpilased avasid maalinäituse

Kodulinna majas (Gümnaasiumi tn 3) avati Tallinna Südalinna Kooli maaliringi õpilaste tööde näitus „Tornist torni“.

Näitus on avatud 15. novembrini esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kella 11-18 ning teisipäeval, laupäeval ja pühapäeval kella 11-16.  

Näitusele välja pandud maalid valmisid septembri algul, juba kaheksandat korda toimunud traditsioonilise ettevõtmise „Helisev linnamüür“ raames. Lisaks tasuta kontsertidele erinevate linnamüüritornide juures ja sees sündisid seekord Südalinna Kooli õpilaste õlimaalid linnamüüri tornide motiividel.

“Vanalinna torne pildile püüdes õppisid lapsed lisaks maalimisele tundma tornide ajalugu ja tükikest meie vanalinnast. Iga pilt kujutab üht kas silmale nähtavat või ka nähtamatut torni, andes ruumi oma ettekujutusele,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm  

Tallinna Südalinna Kooli maaliring tegutseb innuka juhendaja Malle Koppeli käe all juba kolmandat aastat, kaasa lööb 46 õpilast 1.-8. klassini. Ilmumas on ka maaliringi õpilaste töödega kaunistatud seinakalender. 

„Seekord helises linnamüür küll pisut tagasihoidlikumalt, ent ettevõtmine sai peale eelmisel aastal olude sunnil tekkinud pausi siiski taas teoks,“ ütles Kodulinna maja perenaine Tiina Mägi. „Küll aga püüame tuleval aastal taas kogu linnamüüri helisema panna ja kõik säilinud tornid, tegevusse kaasata nii nagu see on olnud ka varasematel aastatel. Alustame kell 9 ja kulgeme konserte andes tornist torni kella 22ni.“

Esmakordselt korraldas Kodulinna maja ettevõtmise "Helisev linnamüür" 2013. aasta septembrikuu esimesel laupäeval. Koos Georg Otsa Muusikakooliga pandi helisema linnamüür Pikast Jalast Paksu Margareetani. Edaspidi tuli osalejaid juurde ja teekond pikenes, aastast 2016 on antud terve päeva jooksul järjepanu väiksed kontserdid pea kõigi säilinud linnamüüritornide juures või sees.

 

Uudise rubriigid: