16.06.2020

Tallinna kesklinnas rahustatakse liiklust

Selle nädala algusest hakati Tallinna tänavatele rajama liiklust rahustavaid teekünniseid; need tulevad kesklinna kümnele tänavale.

„Võtame väga tõsiselt liiklusohutuse tõstmist linnaosas ja teekünnised on selleks üks abinõudest. Sel hooajal rajatakse Kesklinna kvartalisisestele teedele piirkonna liikluse rahustamiseks kümnes kohas teekünnised,“ ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. 

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel tulevad teekünnised järgmistele tänavatele kesklinnas: Lastekodu, Võistluse, Kevade, Raua, Suitsu, Pärnu mnt, Virmalise, Tare, Faehlmanni/Vilmsi ja Viadukti. Tallinna tänavatele kokku rajatakse sel hooajal 87 asfaltbetoonist teekünnist. Ehitustöid lepingulise maksumusega ca 307 000 eurot teeb AS TREF Nord, tööde lõpptähtaeg on septembris. 

Teekünnis on asfaldil teega risti olev kõrgendus, mis takistab autodel sõitmast kvartalisisestel teedel kiiremini, kui see on ohutuse tagamiseks lubatud. Künnised rajatakse asfaltbetoonist, sest need on vastupidavad ja tagavad sujuvama liikluse. 

„Ehitustööde piirkonnas kehtivad ajutised liikluspiirangud, mida palume liiklejatel järgida. Vabandame ajutiste ebamugavuste pärast,“ lisas Anu Aus.

Uudise rubriigid: