14.05.2019

Tallinna päeval pakutakse linnarahvale saiakesi

Kesklinna valitsus pakub Tallinna päeva puhul homme keskpäeval linnarahvale Harju tänava alguses saiakesi, mis valiti välja spetsiaalsel konkursil.

„Magusa ampsu pakkumine on saanud Tallinna päeva avamisega seotud traditsiooniks. Seekord kosutame linnarahvast pärmitaigna-kohupiima saiakestega „Tallinna  keerd“, mis sai kõrgeima koha aprillis toimunud konkursil „Tallinna saiake“. Loodame, et väike magus suutäis aitab ülal hoida rõõmsat meeleolu ja näitab inimestele, et pealinnas on pidupäev,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Kell 12 kuulutavad linnapea Mihhail Kõlvart ja heerold Jüri Kuuskemaa Raekoja platsil Tallinna päeva pidulikult avatuks. Seejärel mängib Kaitseliidu Tallinna maleva orkester ja laulab Raekoor. Raekoja platsi läheduses Harju ja Niguliste tänava ristmikul jagatakse avapidustusel osalejatele 1500 saiakest. 

Pagari Tänav OÜ küpsetatud saiake „Tallinna  keerd“ saavutas Tallinna saiakese konkursil kõrgeima, teise koha. Hindamiskomisjon jättis esikoha välja andmata, küll aga kuulutas lisaks teisele ja kolmandale kohale välja kaks eriauhinda. Tallinn kaalub uut konkurssi originaalse pagaritoote leidmiseks. 

„Kutsun kõiki homme Tallinna päevale, kus saab proovida ka „Tallinna  keerdu“. Loodan, et see maitseb nii linlastele kui meie külalistele,“ lisas Svet.

Albert Truuväärti foto

Uudise rubriigid: