09.01.2020

Tuvi pargis saab näha kineetilist tuleskulptuuri

Tallinna kesklinna Tuvi pargis laupäeva, 1. veebruari õhtul kell 18 algaval tule- ja muusikasõul Talvetuli esitletakse kineetilist tuleskulptuuri.

„Kesklinna valitsuse korraldatav Talvetuli toimub teist korda rahvusraamatukogu taga asuvas Tuvi pargis. Üks tuleskulptuuridest, mida tuntud kunstnik Elo Liiv pargis looma hakkab, on kineetiline ehk liikuv. Tuleskulptuuride valmistamiseks kasutatakse osa neist jõulukuuskedest, mida kesklinlased on toonud kogumiskonteineritesse,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Tuvi pargis (Suur-Ameerika 14a) saab näha ka maagilisi lõkkeid ja kaasahaaravat tuleetendust. Umbes poolteist tundi kestvat sõud tasub tulla nautima kogu perega. 

„Kuna südalinnas toimuvale üritusele on hea ligipääs nii ühistranspordiga kui jalgsi, võib auto sel õhtul koju jätta, et ümbruskonnas ei tekiks liiklusummikuid ja probleeme parkimisega,“ lisas Svet.  

Tallinna Kesklinna elanikud saavad kuni 26. jaanuarini viia oma jõulukuuse selleks tarbeks paigaldatud kuude kogumiskonteinerisse. Need asuvad:
- Ahtri tn 12 parklas;
- Pleekmäel Imanta 6;
- Pärnu mnt viadukti all;
- Vesivärava kohviku vastas Kadrioru staadioni parklas;
- parklas Uus tn 37 hoone vastas;
- parklas Toompuiestee ja Wismari tn nurgal.

Uudise rubriigid: