11.03.2020

Vanalinnas hakkab tegutsema Antoniuse Gild

Vene tn 12 paiknevad soklikorruse ruumid võtab rendile Antoniuse Gild, et avada käsitöö- ja kunstistuudiod.

„Siiani peamiselt Tartus tuntud gild on avaldanud tänuväärt soovi veelgi rikastada meie vanalinna kunstielu. Kuna Vene 12 keldrikorrusel seni tegutsenud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit asus uutesse ruumidesse, siis täidab sama valdkonna esindaja tulek ühtlasi tekkinud tühiku. Linn otsustas anda ligi 162 m2 suuruse pinna Antoniuse Gildile viieks aastaks rendile,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Uuel rentnikul on kavas laiendada samas hoones tegutseva Katariina Gildi pakutavat valikut eesti kunstist ja käsitööst, millega on Katariina käigu avatud ateljeed tuntuks saanud. 

„Plaanime avada sarnaselt Katariina Gildile mitu kunstnikustuudiot ja lisaks loomeala õpitubade ja kursuste korraldamiseks. Kavas on teha neis ajaloolistes ruumides lastele koolitusi „Õpipoisist meistriks”, kus erinevate käelist tegevuste kõrval tutvustame nii vanalinna kui gildide ajalugu,“ andis teada Antoniuse Gildi juhatuse liige Küllike Tuvikene. 

Lisaks plaanib gild avada portselanmaali, siidimaali, viltimise ja moedisainistuudio, kus külastajad saavad jälgida loomeprotsessi. Vahelduvate väljapanekutega tahetakse tutvustada ka rakenduskunstnike loomingut. 

MTÜ Antoniuse Gild on professionaalseid kunstnikke ja disainereid ühendav organisatsioon, mis taastas oma tegevuse 1999. a Tartu Väikegildi järeltulijana. Gild on aktiivselt osalenud rahvusvahelistel hansapäevadel ja Tallinna Raekoja platsi keskaja turul.

 

Uudise rubriigid: