15.06.2020

Osale veebiseminaril „Integreeritud disain“

16. juunil toimuval veebiseminaril tutvustatakse erinevaid interdistsiplinaarseid praktikaid, näiteid arhitektide ja inseneride koostööst ning disaini ja ehitustööstuse omavahelistest suhetest. Seminar on osalejatele tasuta.

Käimasolev tervisekriis on reljeefselt muutnud meie tööharjumusi ja koostöövorme. Uueks normiks on kujunenud kaugtöö, kus tehnoloogia abil saame me reaalajas vahetada teadmisi, kogemusi, eksperthinnanguid ning analüüse. Lineaarse, järk-järgulise töökorralduse asemel tehakse koostööd paralleelselt kulgevates protsessides. Nii võib insener lahendada konstruktsioone enne hoone lõplikku kavandamist ja tootjapoolsed raamistused olla lähtekohaks ruumilistele ideedele. Hästi kavandatud integreeritud disaini mudel võimaldab koheselt näha iga joonetõmbe tagajärgi konstruktsioonile, tootmisele, energiatõhususele ja kõigele muule, mida arvutuslikult on võimalik välja selgitada.

Seminaril esinevad mainekad arhitektuuri, inseneeria ja linnaplaneerimise valdkonna eestkõnelejad nii Eestist kui välismaalt.

Seminari päevakava:

13.00 sissejuhatus, modereerib Jaan Saar Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist;
13.05 „Seitsmes transformatsioon. Uus mandaat linnadele, uus mudel arendajatele“. Damiano Cerrone, DEMOS Helsinki
13.30 “Uued loomemeetodid arhitektuuris: arhitektuuri ja inseneeria integreeritud mudeli rakendused praktikas ja akadeemilises tegevuses”. Adam Orlisnki / Bollinger und Grohmann Enginering, Sille Pihlak ja Siim Tuksam / EKA, PART
14.15 “Tööstusliku ehituse digitaalsed tööriistad ja platvormid”. Phil Langely / Bryden Wood ja Renee Puusepp / Creatomus Solutions, EKA
15.00 “Linn ja andmed”. Prof Thomas Auer / TRANSSOLAR Energietechnik
15.15-15.30 Küsimused ja lõpudiskussioon kõigi osalejate vahel.

Seminar toimub WDBE 2020 ehk World Summit on Digital Built Environment eelüritusena. WDBE 2020 põhisündmus toimub aga juba sel sügisel Tallinnas ja Helsingis ning seal saavad osalejad unistada suurelt ja avastada elukeskkonda, kus elame 10-30 aasta pärast.


WDBE Tallinna programmi eest vastutavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Digitaalehituse klaster. Tallinna programmi toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. WDBE 2020 peakorraldaja on KiraHUB Soomest.

Registreerumine 16.06 toimuvale seminarile: https://kirahub.org/en/wdbe2020/wdbe2020-integrated-design

PS! Seminar toimub Eesti Kunstiakadeemias ning eriolukorra reeglitest lähtuvalt saavad 20 inimest jälgida seminari ka kohapeal (lisainfo registreerumislehel).

Lisainfo:

Ingrid Piirsalu
kommunikatsioonijuht

Digitaalehituse Klaster
tel 56464035
e-post  ingrid@digitaalehitus.ee

Uudise rubriigid: