06.06.2019

"Lahe koolipäev"

Naksitrallide õpetaja Liis Leppmaa käis 31.mail Läänemaa Palivere Kooli ürituse „Lahe koolipäev” raames 1. klassile tunde andmas

Õpetaja Liis kirjutas oma mõtetest antud päevast järgnevalt :

Minul avanes võimalus proovida kätt kooliõpetajana, kui tehti pakkumine osaleda Palivere Kooli üritusel „Lahe koolipäev” ja õpetada 12 lapselist 1. klassi. Antud päeval oli õpetajatel vaba päev ja lastele andsid tunde lapsevanemad, suuremad õpilased või siis keegi väljaspoolt maja nagu seda mina olin.

Esimest tundi andis üks lapsevanem õpetades läbi Kahoodi. Minu anda oli teine ja kolmas tund ning õuevahetund nende vahel. Teise tunni otsustasin teha pärimusmuusika teemal, mis on suurepärane ka üksteise tundmaõppimiseks. Tunni lõpuks laulsid ja mängisid kaasa ka kõige ulakamad poisid. :) Tunnis õppisime regilaulu, vanu laulumänge ja üldiselt pärimusest. Lõpetuseks valmis laste enda mõeldud regilaul.  Järgnev õuevahetund aga kujunes hoopis mängutunniks koridoris, kuna õues sadas vihma. Õppisime kiiresti selgeks ühe liikumismängu, mida lapsed hoogsalt iseseisvalt ka edasi mängisid. Tundi alustavat ja lõpetavat kella ei olnud, seega pidid nii lapsed kui ka õpetajad ise kella jälgima. Kolmas tund oli pühendatud robootikale, kus õpetasin lastele Ozoboti algtõdesid. Lapsed jaotusid paaridesse ja hakkasid välja mõtlema oma põnevaid radu. Lapsed olid väga tublid ja haarasid kiiresti õpetusi. Tunni lõpus tänasin lapsi nende usinuse eest. :)

Peale lõunasööki tegid lapsed kogu päevast kokkuvõtte oma õpetajaga.

Kui antud kogemus lühidalt kokku võtta, siis see oli väga tore ja põnev kogemus, kuid mulle hetkel väga meeldib minu vabadus lasteaias, mis ei pea mahtuma 45 minuti sisse. :) 

Pilte koolipäevast näeb siit.

 Õpetaja Liis kogemust jagagab

Liina Kala

õppejuht

Uudise rubriigid: