17.04.2020

Rahvusvaheline kalade rändepäeva joonistusvõistlus

Keskkonnaamet kutsus 5-18a lapsi ja noori osalema rahvusvahelisele kalade rändepäeva joonistusvõistlusele, mida korraldab World Fish Migration Foundation koostöös fondiga WildlifeForever


Kalade rändepäeva eesmärk on tõsta teadlikkust ja juhtida tähelepanu siirdekaladele ja nende elupaikade olukorrale. Kes on siirdekalad ja kust leiab nende kohta infot?

Võistluse reeglite järgi võis illustratsioon olla horisontaalses formaadis A4 suurusel paberil ja vabalt valitud tehnikas. Kujutatavad kalad olid siirdekalad nagu angerjas, atlandi tuur, meriforell, lõhe, ogalik, merisutt.

Tööde hindamisel on 2 kategooriat: 5- 11 a ja 12- 18 a. Mõlema kategooria paremik kuulutatakse välja kalade rändepäeval 16. mail. Eestis saadetud töid hinnatakse nii rahvusvahelisel kui kohapealsel võistlusel. Kahe vanusekategooria parimatele paneb temaatilised auhinnad välja ajakiri Kalastaja.

Meie kutsusime oma lapsi joonistusvõistlusest osa võtma nii õpetajate kui ka lastevanemate kaasabil. Ühe üleskutsena oli see esitatud samuti  "Me Õpime Kodus" koduülesandena.

Meie lasteaiast osalevad võistlusel Mikk, Kriselle, Karola ja Oskar 

  

 

 

 Liina Kala

õppejuht

Uudise rubriigid: