27.09.2019

Väärtuskasvatuse lasteaed

Eile, 26. septembril, toimus Tartus konverents "Väärtuskasvatuse lasteaed, kõik mida elus teadma pean, sain lasteaiast" Konverentsil tõsteti esile tunnustusprogrammis „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed 2019“ osalenud lasteaedu, kus tunnustuse sai ka Tallinna Kristiine Lasteaed.

Tartu Ülikooli eetikakeskus on toetanud ja tunnustanud koolide ja lasteaedade väärtusalast tegevust alates 2009. aastast.

Tartus ERMis toimunud konverentsil selgusid lasteaiad, kus väärtuskasvatusega tehakse eeskujuväärivat tööd. Väärtuskasvatuse rändkarikad ja tiitli „Väärtuskasvatuse lasteaed 2019“  said  Kõrveküla lasteaed Päikeseratas ja Tartu eralasteaed Terake.

Tallinna Kristiine Lasteaeda tunnustati tiitliga "Hea lasteaia teerajaja"  . Tiitel antakse välja kolmeks aastaks.

Tartu Ülikooli eetikakeskuse tunnustusprogrammis „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“ osalenutel tuli kirjutada eneseanalüütiline töö lasteaia tegevustest väärtuskasvatuse kontekstis. Tänavu osales tunnustusprogrammis 24  lasteaeda.

Lisaks tunnustusele oli tore näha  Merike Mitti (raamatute " Väärtuskasvatus Tarkuste Hoidiste abil" ja "Koos Suudame Palju" autor) ettekandes fotosid meie lasteaia seintelt.

Suured tänud kõigile osalistele!

Konverentsi ja tunnustamise kohta saab lugeda siit.

Pilte konverentsist näeb siit. 

 

 

Liina Kala

õppealajuhataja

Uudise rubriigid: