21.10.2021

Hea Mustamäe noor, kandideeri Tallinna noortevolikogusse ja tee Mustamäe noorte hääl kuuldavaks!

Alates 18. oktoobrist on kõikidel pealinna noortel võimalik esitada kandideerimisavaldusi Tallinna noortevolikokku kandideerimiseks. Avalduste vastuvõtmine lõpeb 29. oktoobril.

Noortevolikogusse saab kandideerida iga noor, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn ja kes on valimiste ajal 14-21-aastane. Kandideerida saab enda rahvastikuregistrisse kantud elukoha järgses linnaosas.

Sel aastal uuendatud noortevolikogu põhimääruse kohaselt valitakse sinna liikmeid linnaosapõhiselt, et tagada noorte laiapõhjaline kaasatus ja eri piirkondade noorte esindatus.

Kokku valitakse noortevolikogusse 26 liiget ning mandaadid jaotatakse linnaosas elavate noorte arvu alusel. Iga tuhande 14-21-aastase noore kohta antakse linnaosale üks mandaat, kuid iga linnaosa saab vähemalt kaks ja maksimaalselt viis mandaati. Nii saab Haabersti kolm mandaati, Kesklinn neli, Kristiine kaks, Lasnamäe viis, Mustamäe neli, Nõmme kolm, Pirita kaks ning Põhja-Tallinn kolm mandaati.

Oma piirkonna kandidaatidega saab tutvuda 1.-7. novembrini ning valimised toimuvad 8.-14. novembrini.

Vaata täpsemat infot!

Kandideeri ise või soovita sõbral kandideerida! See on hea võimalus osaleda Tallinna otsustusprotsessides ja esindada noorte huve!

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem

Uudise rubriigid: