27.03.2020

Head tallinlased ja eestimaalased! Linnapea Mihhail Kõlvarti pöördumine

Tänavune kevad ja esimesed soojad ilmad tulevad sedapuhku teisiti. Eranditult meile kõigile. Ärge laske ennast petta illusioonist, et koroonaviirus õues ei levi ja värskes õhus on ohutu. See haigus ei küsi inimeselt luba tulekuks, ajaks ega kohaks.

Itaallaste koroonapuhangu koldeks peetakse Milanos toimunud Atalante ja Valencia meistrite liiga jalgpallimängu, mis toimus välistaadionil.

Me oleme kaotanud koroonaviirusele esimese inimelu, mis ei jää ilmselt viimaseks. Sellest piisab, et võtta praeguseid piiranguid Tallinnas ja terves riigis tõsiselt. Meist kõigist – igaühest meist, sõltub, kui kiiresti me suudame epideemia kasvu pidurdada. Üksnes iseenda juhtimise ja eneseregulatsiooniga saame viirusele piiri panna. Kui me seda ei tee igaüks ise, siis kaotame üksnes elusid.

Üha pikemaks venivas kriisis kannatab sügavalt meie majandus, mis mõjutab kõigi rahakotti ja toimetulekut. Tänane meelekindlus ja piirangute järgimine on ajavõit – ainult nii saame kiiremini nakkusele piiri panna ja oma tavapärase argipäeva juurde naasta.

Kui me ei alusta eneseregulatsiooniga kohe nüüd ja praegu, siis kaasnevad peagi veelgi karmimad piirangud. Siis on hilja eneselt küsida: kas me sellist elu tahtsimegi? Sellele peame vastama täna ja praegu.

Head inimesed – üks kaotatud kevad ei ole suur kaotus võrreldes pika ja terve eluga. Hoidke ennast ja oma lähedasi, et järgmised kevaded tuleksid terved ja päikeselised.

Uudise rubriigid: