03.07.2019

Juubelipeo tuli jõudis Tallinnasse

Täna keskpäeval jõudis Tallinnasse XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuli, mis anti kell 13.00 Raekoja platsis pidulikult pealinna hoida.

„Täna siin, Raekoja platsis kohtuvad 85-aastane tantsupidu, 150-aastane laulupidu ja 800-aastane Tallinn,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Raekoja platsil laulupeotuld vastu võttes. „See on meie ajalugu ja kultuur, aga ka tuli meie südames. Täna on mul eriline au võtta vastu ja anda edasi laulupeotuli Gustav Ernesaksa sõnadega: „Mineviku mäletamises olgu tunda tulevast. Laulmine jätkub. Juhtugu, mis juhtub, ärgu ta katkegu!“ 

Sarnaselt laulupeo esimese päeva kontserdiga, tehakse Tallinna Tule Tulemisega kummardus kõikidele õpetajatele ning Raekoja platsilt liikuski laulupeotuli edasi koolidesse, kus on oma muusikuteed alustanud tänased laulupeodirigendid.

Esimese õppeasutusena külastati kell 14.00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat, kus Eesti Kooriühingu esimees Hirvo Surva ulatas laulupeotule sümboolselt rektor Ivari Iljale. Seejärel liigutakse kell 15.00 Tallinna Ülikooli, kell 16.30 Tallinna Muusikakeskkooli ning kell 17.30 Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli. Peatuskohtades kõlab tule tervituseks koori- ja orkestrimuusika.

Kell 18.00 algab Georg Otsa nimelise Muusikakooli aias laulupeotule kontsert, kus esinevad lastekoor Ellerhein, Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkester ja rivitrummarid, Eesti Rahvusraamatukogu naiskoor, Keila Linnaorkester, kammerkoor Virmalised, kammerkoor Encore, Musamari Koorikooli lastekoor ja tütarlastekoor ja Estonia Seltsi Segakoor. Kell 21.20-21.45 toimub ühislaulmine Valter Soosalu juhatamisel, misjärel kell 21.45 liigutakse laulu- ja tantsupeo tulega Toompeale Kuberneri aeda, kus peab kõne ja võtab tule vastu Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Kell 22.20 viiakse tuli üles Pika Hermanni torni – kõige turvalisemasse kohta, kus juubelipeo tuli ööbida saaks.

Linnarahvas ja –külalised on oodatud juubelipeo tule teekonnale kaasa elama ja kontserte nautima!

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Tule tulemine“ on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga.

Tule teekond sai alguse 1. juunil Tartust, kus XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ kunstilised toimkonnad päikesetõusul laulu- ja tantsupeo tule ERM-i pargis süütasid ning

tule teekond lõpeb homme, 4. juuli õhtul Tallinnas, Kalevi staadionil, kus kell 19.00 algab XX tantsupeo esimene etendus.

 

Uudise rubriigid: