06.01.2020

Kristiine linnaosa utiliseerib vanad jõulukuused keskkonda hoides CO₂ vabalt

Esmaspäeval, 6. jaanuaril alustatakse Kristiine linnaosas vanade jõulukuuskede kogumisega. Erinevalt eelmistest aastatest kogutud jõulukuuski ei põletata, vaid hakitakse tükkideks ja kasutatakse edaspidi hakkepuiduna linnaosa parkides.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe rõhutas, et keskkonnakaitse küsimused on väga tähtsad ja iga samm atmosfääri süsinikujälje vähendamiseks aitab kliima soojenemise vastu. „Sellel aastal otsustasime vanade jõulukuuskede põletamise asendada nende multšimisega. See on kindlasti palju loodussõbralikum utiliseerimisviis ja samas aitab meil parkide teed ning rohetsoonid paremini korras hoida. Linnaosa elanikud saavad viia oma vanad kuused avatud seitsmesse kogumispunkti, millest üks on ka uus ja asub Mustjõe ja Veskimetsa asumite piiril,“ selgitas Riibe.

"Kuna kokku kogutud jõulupuudest tehakse hakkepuitu, siis on oluline, et kuused oleksid kogumispunktidesse toodud ilma jõulukaunistusteta ning kilesse pakendamata. Vanade jõulukuuskede kogumiskampaania kestab kuni 24. jaanuarini," lisas Riibe.

Kristiine linnaosa elanikud saavad kuuski tuua järgmistesse kogumispunktidesse:
1. Kuldnoka 12a maa-ala
2. Sõstra 1a
3. Kirsi 3a
4. Vindi 18b
5. Kotka 14a
6. Seebi 24
7. Mustjõe tänav 40 asuv asfaltplats (ühine Haabersti linnaosaga).

Uudise rubriigid: