28.11.2019

LÕBUS KESKKONNAPÄEV LEPARIINUS

Üleeuroopalise jäätmete vähendamise nädala raames toimus meie lasteaias juba neljandat korda „Ökotriinu”.

Saali kogunesid 5-liikmelised meeskonnad  Naerutriinude , Õnnetriinude, Lilletriinude, Täpitriinude ja Rõõmutriinude  rühmadest. Külalismeeskonnad olid sellel aastal Alasniidu, Lille, Kullerkupu, Kristiine ja Linnupesa lasteaedadest. Kõik meeskonnad tutvustasid teistele  taaskasutusmaterjalidest valmistatud mänge, tarbeesemeid, mille olid hoolega valmistanud. Esimest korda astusid teiste ette ka meie lasteaia Roheliste Südamete Klubi lapsed. Neid juhendab õpetaja Riina. Toreda video kaudu saime  teada mõndagi Killerkottidest ja klubi tööst. Klubilised esitlesid ka enda kaunistatud riidest poekotte.

Ökotriinu teadmistemängus pidid meeskonnad koos mõtlema ja arutlema. Küsimused puudutasid jäätmete vähendamise võimalusi. Kui jah või ei vastused õigesti ruutudesse paigutati , saadi lause VÄHENDA  JÄÄTMEID!

Ja siis said lapsed valmistada endale mänguhobuse vanadest sokkidest ja mängida liikumismängu. Kõikide tegevuste vahel astus laste ette Virgutaja, liikumisõpetaja Urve, kes vahvate lugude ja liikumistega lisas üritusele lusti ja naeru. Oma uute mänguhobustega tantsiti diskorütmis. Kahju, et aeg otsa sai. Tubli osalemise eest said kõik meeskonnad  direktor Kertult tänukirjad ning traditsioonilise Ökotriinu õunamoosi. Piparkoogid  koos  taimeteega lõpetas meie koosolemise. Head koduteed soovides ja lootusega järgmisel aastal taas kohtuda saatsid korraldajad ökotriinukad koduteele.

Keskkonna töögrupp tänab kõiki osavõtjaid ja abilisi.
Õp. Kaja Eskel ja Eve-Raili Kuulpak

Uudise rubriigid: