02.12.2019

Linn kutsub ennetavalt tegema kõnniteedel libedusetõrjet

Ilmateade lubab selle nädala öödel Tallinna piirkonda külmakraade, mis võivad vihma- ja lörtsimärjad tänavad katta jääga. Linna lepingupartnerid on juba valmis ennetavaks libedusetõrjeks. Ühtlasi kutsub linn kõiki korteriühistuid ja kinnistuomanikke oma majaesisel kõnniteel tagama turvalise ja ohutu liiklemise ning tegema libedusetõrjet vastavalt ilmastikuoludele ja vajadusele.

„Tallinna Keskkonna ja Kommunaalamet, linnaosad ja teenust pakkuvad tänavahoolduse ettevõtted teevad juba praegu libeduse tõrjeks ettevalmistusi. Linn hoolitseb küll sõiduteede ja umbes 20 protsendi kõnniteede ja kergliiklusteede libedusetõrje eest, 80 protsendi kõnniteede hooldus on aga korteriühistute või kinnistuomanike õlul,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinna Munitsipaalpolitsei amet korraldab libedusetõrje üle järelevalvet ja ootab elanikelt teateid libedate teede kohta numbril 14410. 

Kolmapäeval kutsusid Tallinna linnaosad kinnistuomanikke ja korteriühistuid linnaosavalitsusse tasuta graniitsõelmete järele, seda võimalust paljud korteriühistud ka kasutasid. Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on kinnistu ja ehitise omanik kohustatud teostama heakorratöid kinnistuga või ehitisega külgneval puhastusalal (puhastusala on kõnnitee, mis asub teega külgneva kinnistu ja sõidutee vahel). Libeduse tõrjeks tuleb kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm. Keelatud on kasutada tuhka või kloriide.

 

Uudise rubriigid: