07.02.2020

Räägu pargis uuendati haljastust

Kristiine linnaosa Räägu pargis korrastati haljastust. Projektlahenduse eesmärgiks oli lahendada olemasolevatele istutusaladele uus taimestuse lahendus, mis sobiks Kristiine piirkonda ja olemasolevasse keskkonda. Möödunud aasta lõpus juuritigi välja vanad põõsad ning seejärel istutati uued grupiti ja lausistutuse alana. Uued istutusalad moodustavad terviku olemasolevate puude ja põõsastega.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe selgitas, et parkide seisukorra parendamine ja korrashoid on linnaosa üks prioriteete „Möödunud sügisel korrastasime mitmel pool pargiteid, lisaks vahetati välja pargiinventar, lisasime uusi pinke ja prügikaste. Räägu pargi vanad põõsad vajasid väljavahetamist. Pargi kasutusintensiivsus on suurenenud seoses korrusmajade kerkimisega kõrval asuvatele tänavatele. Pargi teeb väärtuslikuks miljööväärtuslik elukeskkond, seal on säilinud kõrghaljastusega hea puhkeala, mis on piirkonna elanike lähim haljasala pakkudes turvalist ja mugavat puhkevõimalust kodu lähedal. Puhkamise ja vaba aja veetmise võimalusi on loodud nii eakatele kui ka väikelastele,“ rõhutas Riibe.

Töid teostati Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel. 2020. aastal on samuti plaanis joonida Räägu pargis korvpalliväljak ja paigaldada uued korvpallivõrgud. Räägu park on ühe hektari suurune roheala Nõmme tee ja Räägu tänava nurgal aadressil Nõmme tee 52.

Mänguväljak m.jpg

Uued taimed .jpg

Uudise rubriigid: