07.08.2019

Tallinn koolitab korteriühistute esindajaid

Tallinna Linnavaraamet hakkab koolitustega korteriühistute juhatuste liikmete ja korterite omanike teadmisi täiendama.

„Eeskätt on plaanis tõsta korteriühistute teadlikkust juriidilistel ja ehitusseadustikku puudutavates küsimustes,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Fookuses on korteriühistute aktuaalsed küsimused, sh. üürnikega ja üürivõlgnikega seotud probleemid. Teise teemana on kavas käsitleda ehitusseadustikku puudutavaid küsimusi, muuhulgas sätetele, mida tuleb järgida linnalt renoveerimistoetuse ja hoovikorrastustoetuse saamiseks taotluse esitamisel.“

Koolitused on plaanis läbi viia kolmapäeviti ajavahemikul 18. septembrist kuni 6. novembrini neljas linna piirkonnas - Lasnamäel, Mustamäel, Õismäel ja Kesklinna piirkonnas, kaasates viimasesse koolitusrühma ka Põhja-Tallinna ja Kristiine esindajaid. Igas piirkonnas toimub kaks koolitust, üks juriidilistel ja teine ehitusseadustiku teemal.

Koolitused on soovijatele tasuta, eesti keeles ja kestvusega 1,5 tundi. Koolitusi vivad läbi oma ala tunnustatud eksperdid. Koolituste kohta saab rohkem informatsiooni alates septembrist oma elukohajärgsest linnaosavalitsusest. Ettevalmistamisel on ka venekeelsete loengute sari.

Uudise rubriigid: