01.11.2019

Kullatera toetas tegevustega TÜ Narva Kolledži projekti

Täna külastasid Kullatera lasteaeda Tartu Ülikooli Narva Kolledži päevaõppe ja Avatud Ülikooli õppe alushariduse eriala tudengid.

Projekti "Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine" toetasid rahaliselt Euroopa Liidu sotsiaalfond ja Innove.

Narva Kolledži õppurite grupp, mille koosseisus oli 31 tudengit tutvusid õppejõud Nelly Randvere juhtimisel täna Tallinna linna lasteaedadega Suitsupääsupesa ja Kullatera. Suitsupääsupesa lasteaias tutvusid õppurid Persona Dolls metoodikaga ja tegid ringkäigu lasteaias. Kullatera lasteaias jagati grupp kaheks ja mõlemad grupid said erinevates majades näha erinevaid õppetegevusi haridusrobotitegav ning tutvuda #Kullatera Roboaiaga.

Õpetajad Signe ja Ave tegid 3-4 aastaste laste rühmas tegevuse Progerongiga, kasutasid 4D kaarte ja õpetaja abi Annely näitas lõbustavat tegevust, kus sai programmeerida haridusrobotit Blue-Bot.

Õpetaja Maire näitas 4-5 aastaste laste rühmas tegevust Dashiga, lapsed kasutasid programmeerimiseks I-Padi. Tudengid said võimaluse ka ise robotit juhtida.

Õpetajad Anžela ja Merili näitasid 3-aastaste laste rühmas tegevust haridusrobotiga Bee-Bot.

Õpetaja Meril tegi tegevuse 5-6 aastaste laste rühmas, kus haridusrobot mTiny lõubustas nii ennast, lapsi kui külalisi.

Õppealajuhataja Jana võttis robootikateema kokku innovatsioonikeskuses Roboaed, kus üliõpilased said ülevaate haridusrobotitest, nutikatest vidinatest ja praktilise kogemuse "käed külge". 

Kullatera lasteaed ja Narva Kolledž leppisid kokku koostööplaanides edaspidiseks. 

Uudise rubriigid: