05.11.2019

Kullateradel külas Jaapani haridusjuhid

Täna külastas Kullatera lasteaeda haridustöötajate grupp Jaapani Rahvusvahelisest Noorte Kojast.

Jaapani 21 liikmeline haridustöötajate grupp saabus Eestisse, et osaleda Isikuarengu- ja juhtimiskonverentsil JCI WORLD CONGRESS 2019, mis toimub 04 - 07.novembril Tallinnas. Konverentsil esinejad on maailmatasemel ja sisutiheda programmi üheks käsitletavaks teemaks on Digitaalne innovatsioon ja tehnoloogia, kus tutvustatakse Eesti edukate idufirmade TransferWise ja Bolt lugusid, mis muutsid ja raputasid maailma.

Jaapani haridusjuhid külastavad Eesti visiidi käigus ka kolme haridusasutust, kellest esimene oli Tallinna Kullatera Lasteaed ja meie EduInnoLab Kullatera Roboaed. Külalised olid ülimalt huvitatud sellest, kuidas toimub kaasaegne õppimine. Eesmärgiks oli tutvuda erinevate haridusrobotitega, millega külalistel varasem kokkupuude puudus. Samuti imestasid külalised selle üle, kui palju on Eesti lasteaias erinevaid arendavaid vahendeid ja mänguasju.

Väikesed Kullaterad näitasid kahte erinevat tegevust haridusrobotitega - Mesimummude rühma lapsed õpetaja Kaari juhendamisel tegevust pisikese särtsaka Ozobotiga ja Kullapaide rühma lapsed õpetaja Merili juhendamisel tegevust emotsionaalse haridusroboti mTinyga.

Õpetajad Johanna ja Meril tutvustasid innovatsioonikeskuses asuvaid haridusroboteid ja robotite nutikaid TTS sõpru. 

Iga külaline lahkus Kullaterast positiivse emotsiooni ja Kullaterade laste valmistatud väikese kingitusega. Täna külastavad külalised Jaapanist veel Eralasteaeda Naba ja Tallinna Rahvusvahelist lasteaeda. 

Kohtumine sai teoks koostöös Tallinn International Kindergarten juhiga Natalja Lapp. 

Uudise rubriigid: