18.10.2019

Lääne-Virumaa haridustehnoloogia innovaatorid Kullateras

17.oktoobril külastas Kullatera lasteaeda 25 liikmeline Lääne - Virumaa alushariduse haridustehnoloogia innovaatorite (AHI) grupp.

Tegemist oli Rakvere ja selle lähiümbruse lasteaiaõpetajate ning -juhtidega, kelle eesmärgiks on Lääne - Virumaa alushariduses haridustehnoloogilise tegevuse arendamine ja toetamine. 
Külalised tutvusid Kullatera lasteaia innovatsioonikeskuse Roboaiaga, kus õpetajad Merit ja Johanna tutvustasid seal olevaid vahendeid ning osalejatel oli võimalus teha käed-külge tegevusi. Palju elevust tekitasid erinevad salvestavad vahendid (lõksud, binoklid ja karbid), mikroskoobid ning leiutamiskomplekt Makey Makey.

Kullatera rühmaõpetajad näitasid külalistele erinevaid põnevaid tegevusi haridusrobotitega: 

Õpetaja Laine tegi tegevuse Bee - Bot põrandarobotiga, õpetaja Maire Pro - Bot robotiga, õpetaja Johanna Dashiga, õpetaja Merit Edisoniga ning õpetaja Ave kasutas oma tegevuses Lego Duplo Coding Express komplekti.

Kuna huvi meie tegemiste vastu oli suur ja uudne, siis said haridusinnovaatorid ka Sphero ja meie kõige uuema roboti mTiny koolituse, mille viisid läbi õpetajad Maire ja Merili ning õppealajuhtaja Jana. 

Tagasiside külalistelt oli väga positiivne ning meie õpetajad said palju kiidusõnu ning mitu kutset Lääne - Virumaa nutiüritustele.

Uudise rubriigid: