30.08.2021

Kullaterad osalevad Maailmakoristuspäeval!

Meil on hea meel teatada, et maailmakoristus toimub taas! Organiseerijate üleskutse kõigile on tulla 13. kuni 24. september välja ja märgata prügi linnaruumis ja looduses.

Eestis keskendutake ka sel aastal hajusalt paiknevale väikesele ja nähtamatule prügile – korjame üles kõik suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi nad jõudnud teeveerde, põõsa alla, ukse kõrvale. Ja neid on palju, väga palju. Hajusalt paikneva väikeprügi ohtlikus tuleneb selle laialdasest levikust ja koguseliselt on seda kordades rohkem kui suuri prügihunnikuid metsa all. Väikeprügi, mis kord juba loodusesse satub, ei jõua tõenäoliselt kunagi nõuetekohasesse käitlusesse: see jääb loodusesse aastakümneteks või jõuab mõne linnu/looma toidulauale ning siseneb seeläbi toiduahelasse. Täpsemalt saate suitsukonide ja plasti kohta lugeda Maailmakoristuspäeva kodulehelt.

Kullaterad registreerisid oma koristuspäeva kolmapäevale, 22.septembrile. Siis panevad väikesed ja suured kullaterad kindad kätte ning asuvad prügijahile eesmärgiga märgata prügi linnaruumis ja looduses. See ei ole lihtsalt tavaline koristuspäev, vaid see on päev, mil kõik saavad tulla kokku ning teha planeedile pai. Tule toast välja ning ole iseendale ja teistele eeskujuks!

Kutsume kõiki lasteaedu osalema: Täpsem info, registreerumisvorm ja juhised on koondatud lasteaiaprogrammi lehele: https://www.maailmakoristus.ee/lasteaed/

Aasalillede rühma õpetajad Signe ja Ave

Uudise rubriigid: