06.11.2019

Suutervise infotund Kullatera lasteaias

Täna külastasid Kullatera lasteaeda Parodontalia hambakliiniku hambaarstid, et rääkida lastele suutervisest.

Koos vaadati üle, millised toiduained kahjustavad kõige rohkem hambaid, milliseid toiduaineid võib süüa rohkem, et suutervis oleks korras ning kuidas õigesti hoolitseda oma hammaste puhtuse eest. Iga laps sai õiget hambapesu proovida arstide poolt kaasa võetud mängulooma ja tema hambaharjaga. Need lapsed, kellel olid vanemate nõusolek lasid oma hambad üle kontrollida ning said kaasa ka arsti poolse tagasiside. Üldiselt olid meie lasteaia laste hambad heas korras!

Iga julge laps sai endale kaasa ka väikese kingituse.

Sellel õppeaastal liitus Kullatera lasteaias 4 rühma (Mesimummud, Liblikad, Kullapaid ja Kullatriinud) Suukooli projektiga.

Suukool on üleriigiline projekt, mis tegeleb laste ja noorte hambahaiguste ennetusega. Projekti rahastab Eesti Haigekassa ja toimib koostöös Eesti Hambaarstide Liiduga. Suukool on mõeldud nii lastele kui ka kõigile, kes nendega kokku puutuvad: lapsevanematele, vanavanematele, õpetajatele, kasvatajatele, hooldajatele, hambaarstidele jne.  Projekti eesmärgiks on tõsta teadlikkust suutervisest, et Eestis kasvaksid tervete hammastega lapsed.

http://www.suukool.ee​  saate teada, kuidas hoida enda ja oma lapse hambaid tervena.

Uudise rubriigid: