Kultuuriöö 2020 / ekskursioonid

EKSKURSIOONID

15.00 Linnaretk teemal "Kriminaalne Tallinn" (vene keeles). Algusega Kiek in de Kökis, Komandandi tee 2. Eelregistreerimine on lõppenud.

16.00 Linnaretk teemal "Kriminaalne Tallinn" (eesti keeles). Algusega Kiek in de Kökis, Komandandi tee 2. Eelregistreerimine on lõppenud.

20.00 Jaak Juske kummituslugude matk. Kogunemine Vabaduse väljakul Jaani kiriku ees. 
Ilma eelregistreerimiseta.

 

Kalamaja muuseum (Kotzebue 16)

Kalamaja muuseumi maja on veel renoveerimiseks suletud, aga kultuuriööl on avatud toredateks tegevusteks Kalamaja kogukonnamuuseumi aed ja pakume mitmeid toredaid Kalamaja tuure!

18.00 Kalamaja lastetuur. Kalamaja lastetuur tutvustab mängulisel teel Kalamaja ja Tallinna ajalugu. Kuidas on Kalamaja nime saanud? Millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja arhitektuuri? Milline oli ja on kohalike laste elu? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

19.00 Kalamaja salatuur. Kes teeb? Kuhu teeb? Mis on Kalamaja saladused? Tule kohale ja saa teada! Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele ja kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

20.00 Kalamaja aastal 1927. Linnaretkel suundume taas sügisel Kalamaja tänavatel olnud välinäituse „Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista“ radadele. Tutvume fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeriaga Kalamaja kasinatest korterioludest ja teeme ajarännaku 90 aasta tagusesse argiellu. Milline oli eluolu keldrikorterites? Mis vaevas ja rõõmustas tolleaegseid Kalamaja elanikke? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

22.00 Kalamaja kummitustuur. Kordame publiku nõudmisel Kalamaja kummitustuuri! Kas Kalamajas kummitab? Millised on kõige hirmutavamad ja õõvastavamad paigad? Millised lood-legendid pärinevad siit ning on seotud Kalamajaga? Paljud lood on kogunud Kalamaja muuseum eakatelt kalamajakatelt. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!


Viimati muudetud: 27.08.2020