Kultuuriöö 2020 lasteprogramm

Tallinna Keskraamatukogu
Estonia pst 8

Kultuuriööl avaldab Tallinna Keskraamatukogu YouTube kanalis sarja „Raamatusuve rännakud" viimase video. Igas „Raamatusuve rännakud" episoodis võtab raamatukoguhoidja raamatud kaasa ja läheb seiklema. Ta külastab metsi, rabasid, randu, parke ja külasid ning tutvustab igas paigas teemakohaseid raamatuid. Millist paika raamatukoguhoidja kultuuriööl külastab selgub videost!

11.00/ 12.30 Argo Valsi muusikatöötuba “Luupimisest muusikas”. Vanus alates 10+. Eelregistreerimine marina.fanfora@tallinnlv.ee .Veel on kohti!

11.00 Lugemismängud. Logopeedide ja pedagoogide koostatud mängudega õpime tähti ja harjutame lugemist. Ootame 5–7-aastaseid lapsi, kelle lugemisoskus on veel arenemisjärgus.

15.00 Orienteerumine vanalinnas. Kogunemine laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst 8). Tule üksi või koos grupiga ja pane end proovile!

Lisainfo: laste@tln.lib.ee, 683 0914

Kalamaja raamatukogu
Kotzebue 9

14.00 Kõik lapsed ja noored vanuses 8-15 on oodatud osalema Chris Colferi raamatust „Sooviloits“ inspireeritud LARP´ist. Üritus saab alguse Paksu Margareeta juurest. Lisainfo ning registreerimine: kalamaja@tln.lib.ee. Ürituse korraldamist toetab Rahvakultuuri Keskus. LARP on rollimäng, mille osalejad kehastavad raamatu tegelasi.

Kadrioru raamatukogu
Koidula 12a

12.00 -14.00 Toimub lasteraamatute tegelaste põhjal memory lauamängu tegemine. Oodatud on kõik 6.-12. aastased lapsed. Ilusa ilmaga toimub üritus raamatukogu hoovis.

Kalamaja muuseum
Kotzebue 16

Kalamaja muuseumi maja on veel renoveerimiseks suletud, aga kultuuriööl on avatud toredateks tegevusteks Kalamaja kogukonnamuuseumi aed ja pakume mitmeid toredaid Kalamaja tuure!

18.00 Kalamaja lastetuur. Kalamaja lastetuur tutvustab mängulisel teel Kalamaja ja Tallinna ajalugu. Kuidas on Kalamaja nime saanud? Millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja arhitektuuri? Milline oli ja on kohalike laste elu? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

19.00 Kalamaja salatuur. Kes teeb? Kuhu teeb? Mis on Kalamaja saladused? Tule kohale ja saa teada? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

20.00 Kalamaja aastal 1927. Linnaretkel suundume taas sügisel Kalamaja tänavatel olnud välinäituse „Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista“ radadele. Tutvume fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeriaga Kalamaja kasinatest korterioludest ja teeme ajarännaku 90 aasta tagusesse argiellu. Milline oli eluolu keldrikorterites? Mis vaevas ja rõõmustas tolleaegseid Kalamaja elanikke? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!


22.00 Kalamaja kummitustuur.
Kordame publiku nõudmisel Kalamaja kummitustuuri! Kas Kalamajas kummitab? Millised on kõige hirmutavamad ja õõvastavamad paigad? Millised lood-legendid pärinevad siit ning on seotud Kalamajaga? Paljud lood on kogunud Kalamaja muuseum eakatelt kalamajakatelt. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

Viimati muudetud: 27.08.2020