Kultuuriöö 2020

29. augustil 2020 Tallinnas!


Programm

KONTSERDID

Raekoja plats
17.00 Lilleball
18.00 Festival "Tallinna Tornid" esitleb: Rita Ray
19.00 Lilleballi lõputseremoonia ja autasustamine
20.30 Kaire Vlgats, Dagmar Oja ja Rolf Roosalu ehk Superbäkid!

Katariina kirik (Vene tn 14a)
22.30 Maarja Nuut
Kohtade arv on piiratud!

Harjumägi
16.00 Festival "Tallinna Tornid" esitleb: Raivo ja Ramuel Tafenau
17.00 Mick ja Angeelia Pedaja

Vabaduse väljak
21.30 Kunstiauto Reisiv Siil, esinevad Orelipoiss ja Genka

Neitsitorni sisehoov (Lühike jag 9a)
18.00 Duo Ruut
19.00 Mari Jürjens ja Aivar Surva

Harju haljasala 
14.00 Silver Ulviku trummitöötuba (eelnev trummi mängimise kogemusi pole vajalik). Eelregistreerimine sulvik@gmail.com .  

Õnnepalee hoov (Pärnu mnt 67)
18.00 Paul Neitsov

Eesti Loodusmuuseumi hoov (Lai 29a)
18.00 Tallinna Kammerkoor, dirigendid Heli Jürgenson ja Mariell Aren

EKSKURSIOONID

15.00 Linnaretk teemal “Kriminaalne Tallinn” (vene keeles).Algus Kiek in de Kökis, Komandandi tee 2. Eelregistreerimine on lõppenud.
16.00 Linnaretk teemal “Kriminaalne Tallinn” (eesti keeles). Algus Kiek in de Kökis, Komandandi tee 2. Eelregistreerimine on lõppenud.
20.00 Jaak Juske kummituslugude matk. Kogunemine Vabaduse väljakul Jaani kiriku ees.


LASTEPROGRAMM


Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8)

Kultuuriööl avaldab Tallinna Keskraamatukogu YouTube kanalis sarja „Raamatusuve rännakud" viimase video. Igas „Raamatusuve rännakud" episoodis võtab raamatukoguhoidja raamatud kaasa ja läheb seiklema. Ta külastab metsi, rabasid, randu, parke ja külasid ning tutvustab igas paigas teemakohaseid raamatuid. Millist paika raamatukoguhoidja kultuuriööl külastab selgub videost!

11.00/ 12.30 Argo Valsi muusikatöötuba “Luupimisest muusikas”. Vanus alates 10+. Eelregistreerimine marina.fanfora@tallinnlv.ee . Veel on kohti!

11.00 Lugemismängud. Logopeedide ja pedagoogide koostatud mängudega õpime tähti ja harjutame lugemist. Ootame 5–7-aastaseid lapsi, kelle lugemisoskus on veel arenemisjärgus.

15.00 Orienteerumine vanalinnas. Kogunemine laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst 8). Tule üksi või koos grupiga ja pane end proovile!

Lisainfo: laste@tln.lib.ee, 683 0914

Kalamaja raamatukogu (Kotzebue 9)
14.00 Kõik lapsed ja noored vanuses 8-15 on oodatud osalema Chris Colferi raamatust „Sooviloits“ inspireeritud LARP´ist. Üritus saab alguse Paksu Margareeta juurest. Lisainfo ning registreerimine: kalamaja@tln.lib.ee. Ürituse korraldamist toetab Rahvakultuuri Keskus. LARP on rollimäng, mille osalejad kehastavad raamatu tegelasi.

Kadrioru raamatukogu (Koidula 12a)
12.00 -14.00 Toimub lasteraamatute tegelaste põhjal memory lauamängu tegemine. Oodatud on kõik 6.-12. aastased lapsed. Ilusa ilmaga toimub üritus raamatukogu hoovis.

 
MUUSEUMIÖÖ PROGRAMM

 www.muuseumioo.ee

Tallinna Linnamuuseum (Vene tn 17)
Tallinna Linnamuuseumi näitustel veedame kvaliteetaega: saame teada, milline oli Taani aeg, kuidas elati keskajal, mida tehti hansaajal ning kuidas on olnud kooliaeg õpilastele läbi aegade.

18.00- 23.00
Näitus “Kogu ja Lugu 2. Epp ja Madis Eelmaa: koos itta ja läände”
Põliste Tallinna vanalinlaste Epp ja Madis Eelmaa põnevast kollektsioonist leiab nii kristallist ja portselanist nõusid kui haruldasi esemeid Kagu-Aasiast.

Näitus "Tallinna Toomkool – Eestimaa hariduse nurgakivi"
Tallinna Toomkooli ja Tallinna Linnamuuseumi ühisnäitus tähistab 700 aasta möödumist Toomkooli esmamainimisest.

Näitus "Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi"
Linnamuuseumi näitus Tallinna kui linna kujunemisest uurib, kui vana on Tallinna ala asustus. Millal saab linnast linn? Mis toimus Taani kuningas Valdemar II ristiretkega ja milline oli Taani võimu algusaeg?

Püsinäitus “Linn, mis kunagi valmis ei saa”
Näitus tutvustab linna arengule aluse pannud sadamat ja kaubanduselu. Kaupmeeste ja käsitööliste ühenduste – tsunftide ja gildide esemeile on taustaks linnakodanike figuurid vanadelt gravüüridelt.
3. korrusel asub külastajate lemmik eksponaat,1825. aasta jooniste põhjal valminud vanalinna makett ja Tallinna linnavaadete kogu.
Avahoidla on alates kell 17 suletud.
Tallinna sünniloo näitust saab avastada lustaka mängulehe abil ning välja uurida, millised loomad tulid Tallinnasse Taani kuningas Valdemar II ajal!

Tallinna Vene Muuseum (Pikk 29A)

14.00-23.00
Ajaloonäitus “KOOLITUND, VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944″: Rännakul aegadetagusesse kooli võib igaüks leida midagi tuttavat ja lähedast.

Dmitri Kosjakovi näitus “ARTist või kunstnik?”: Dmitri Kosjakov on enim tuntud kui andekas Vene teatri näitleja. Tema isikunäitusel „Dmitri Kosjakov: ARTist või kunstnik?“ tutvustatakse aga publikule tema teisi andeid.

Fotomuuseum (Raekoja plats 4)

17.00 Mänguline ülepildistamise fotoretk Ajapaik.ee rakenduse abil vanalinna põnevamate ajalooliste fotode põhjal. Räägime lugusid vanalinnas toimunud sündmustest ja vaatame ajaloolisi fotosid, kuhu sündmus on talletunud. Õpime tundma Ajapaik.ee rakenduse hingeelu. Igal osalejal võiks kaasas olla isiklik internetiühendusega nutiseade. Kogunemine Fotomuuseumi ees.

Lastemuuseum Miiamilla (L. Koidula 21c)

18.00/19.00/20.00 Lastemuuseumi ajatud mängud. 1930. aastate stiilis võimlsemise  lõbusad veerandtunnid. Võimlemine toimub hoovis.

Peeter I majamuuseum (Mäekalda 2)

14.00- 18.00 Kadrioru lossi- ja pargiansambli nurgakivi Peeter I maja on Tallinna vanim muuseum, mis avati 1806. aastal. Endine rootsiaegne suvemõis oli aastatel 1714–1723 vene keisri Peeter I peamine residents Tallinnas. Muuseumis on ainulaadsed esemed, mis ümbritsesid vene keisrit siinviibimisel igapäevaelus.

18.00 Ekskursioon "Kadrioru pargi lugu" (vene keeles). Alustame põnevat teekonda Peeter I maja eest. Registreerumine kohapeal. Tuuri kestvus 60-90 min.

19.00 Ekskursioon "Kadrioru pargi lugu". Alustame põnevat teekonda Peeter I maja eest. Registreerumine kohapeal. Tuuri kestvus 60-90 min.

Kalamaja muuseum (Kotzebue 16)

Kalamaja muuseumi maja on veel renoveerimiseks suletud, aga kultuuriööl on avatud toredateks tegevusteks Kalamaja kogukonnamuuseumi aed ja pakume mitmeid toredaid Kalamaja tuure!

18.00 Kalamaja lastetuur. Kalamaja lastetuur tutvustab mängulisel teel Kalamaja ja Tallinna ajalugu. Kuidas on Kalamaja nime saanud? Millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja arhitektuuri? Milline oli ja on kohalike laste elu? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

19.00 Kalamaja salatuur. Kes teeb? Kuhu teeb? Mis on Kalamaja saladused? Tule kohale ja saa teada! Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele ja kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

20.00 Kalamaja aastal 1927. Linnaretkel suundume taas sügisel Kalamaja tänavatel olnud välinäituse „Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista“ radadele. Tutvume fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeriaga Kalamaja kasinatest korterioludest ja teeme ajarännaku 90 aasta tagusesse argiellu. Milline oli eluolu keldrikorterites? Mis vaevas ja rõõmustas tolleaegseid Kalamaja elanikke? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

22.00 Kalamaja kummitustuur. Kordame publiku nõudmisel Kalamaja kummitustuuri! Kas Kalamajas kummitab? Millised on kõige hirmutavamad ja õõvastavamad paigad? Millised lood-legendid pärinevad siit ning on seotud Kalamajaga? Paljud lood on kogunud Kalamaja muuseum eakatelt kalamajakatelt. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

Tallinna Linnamuuseumi ühine muuseumiöö mäng "Vanad majad, uued ajad"
Vaata üht vanemat pilti muuseumimajast. Uuri lähemalt, kuidas on maja ajas muutunud! Mitu erinevust leidsid? Tee majast ise foto, kirjuta juurde, mitu erinevust leidsid, ning postita Facebooki või Instagrami #muuseumiöö2020 #vanadmajaduuedajad #filiaalinimi! Mängus osalejate vahel loositakse välja muuseumipileteid!

 

VEEL TOIMUMAS

12.00 - 22.30 Muinastulede öö Kakumäe rannas.

14.00 Triin Kerge ja Aksel Haagenseni näitus "Kuhu me lähme?" (vestlus kunstnikega). Näitus tegeleb 1949. aastal lapsena Siberisse küüditatute ja 1944. aastal Eestist lapsena põgenenute lugudega. ARS Projektiruumis, Pärnu mnt 154. Näitus on avatud kl 12.00-20.00.

18.00 KRATTFest Noorte Keelpilliorkestri kontsert. Sissepääs muuseumi piletiga. Niguliste kirik, Niguliste 3.

19.00 Lavastus "Poeesia ja vägivald". Lavastuses kohtuvad inimene ja masin territooriumil , mis jäävad väljaspool suuri narratiive. Piletid müügil Fientas ja poolt tundi enne algus kohapeal. ARS kunstilinnak, Stuudio 98, Pärnu mnt 154.

19.00 - 23.00 Muinastulede öö Lennusadamas. Lennusadam, Vesilennuki 6

 

 

Kui piletiinfot pole kirjas, on üritus tasuta.

Korraldajal on õigus teha programmi muudatusi.

 

 

 

Viimati muudetud: 27.08.2020