Muuseumiöö programm 2020

www.muuseumioo.ee

Tallinna Linnamuuseum
Vene tn 17

Tallinna Linnamuuseumi näitusel veedame kvaliteetaega: saame teada, milline oli Taani aeg, kuidas elati keskajal, mida tehti hansaajal ning kuidas on olnud kooliaeg õpilastele läbi aegade.

18.00- 23.00
Näitus “Kogu ja Lugu 2. Epp ja Madis Eelmaa: koos itta ja läände”
Põliste Tallinna vanalinlaste Epp ja Madis Eelmaa põnevast kollektsioonist leiab nii kristallist ja portselanist nõusid kui haruldasi esemeid Kagu-Aasiast.

Näitus "Tallinna Toomkool – Eestimaa hariduse nurgakivi"
Tallinna Toomkooli ja Tallinna Linnamuuseumi ühisnäitus tähistab 700 aasta möödumist Toomkooli esmamainimisest.

Näitus "Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi"
Linnamuuseumi näitus Tallinna kui linna kujunemisest uurib, kui vana on Tallinna ala asustus. Millal saab linnast linn? Mis toimus Taani kuningas Valdemar II ristiretkega ja milline oli Taani võimu algusaeg?

Püsinäitus “Linn, mis kunagi valmis ei saa”
Näitus tutvustab linna arengule aluse pannud sadamat ja kaubanduselu. Kaupmeeste ja käsitööliste ühenduste – tsunftide ja gildide esemeile on taustaks linnakodanike figuurid vanadelt gravüüridelt.
3. korrusel asub külastajate lemmik eksponaat,1825. aasta jooniste põhjal valminud vanalinna makett ja Tallinna linnavaadete kogu.

Avahoidla on alates kell 17 suletud.

Tallinna sünniloo näitust saab avastada lustaka mängulehe abil ning välja uurida, millised loomad tulid Tallinnasse Taani kuningas Valdemar II ajal!

Tallinna Vene Muuseum
Pikk 29A

14.00-23.00
Ajaloonäitus “KOOLITUND, VAHETUND: vene haridus Tallinnas 1715–1944″: Rännakul aegadetagusesse kooli võib igaüks leida midagi tuttavat ja lähedast.

Dmitri Kosjakovi näitus “ARTist või kunstnik?”: Dmitri Kosjakov on enim tuntud kui andekas Vene teatri näitleja. Tema isikunäitusel „Dmitri Kosjakov: ARTist või kunstnik?“ tutvustatakse aga publikule tema teisi andeid.

Fotomuuseum 
Raekoja plats 4

17.00 Mänguline ülepildistamise fotoretk Ajapaik.ee rakenduse abil vanalinna põnevamate ajalooliste fotode põhjal. Räägime lugusid vanalinnas toimunud sündmustest ja vaatame ajaloolisi fotosid, kuhu sündmus on talletunud. Õpime tundma Ajapaik.ee rakenduse hingeelu. Igal osalejal võiks kaasas olla isiklik internetiühendusega nutiseade. Kogunemine Fotomuuseumi ees.

Peeter I majamuuseum
Mäekalda 2

14.00- 18.00 Kadrioru lossi- ja pargiansambli nurgakivi Peeter I maja on Tallinna vanim muuseum, mis avati 1806. aastal. Endine rootsiaegne suvemõis oli aastatel 1714–1723 vene keisri Peeter I peamine residents Tallinnas. Muuseumis on ainulaadsed esemed, mis ümbritsesid vene keisrit siinviibimisel igapäevaelus.

Kalamaja muuseum
Kotzebue 16

Kalamaja muuseumi maja on veel renoveerimiseks suletud, aga kultuuriööl on avatud toredateks tegevusteks Kalamaja kogukonnamuuseumi aed ja pakume mitmeid toredaid Kalamaja tuure!

18.00 Kalamaja lastetuur. Kalamaja lastetuur tutvustab mängulisel teel Kalamaja ja Tallinna ajalugu. Kuidas on Kalamaja nime saanud? Millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja arhitektuuri? Milline oli ja on kohalike laste elu? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

19.00 Kalamaja salatuur. Kes teeb? Kuhu teeb? Mis on Kalamaja saladused? Tule kohale ja saa tead! Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

20.00 Kalamaja aastal 1927. Linnaretkel suundume taas sügisel Kalamaja tänavatel olnud välinäituse „Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista“ radadele. Tutvume fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeriaga Kalamaja kasinatest korterioludest ja teeme ajarännaku 90 aasta tagusesse argiellu. Milline oli eluolu keldrikorterites? Mis vaevas ja rõõmustas tolleaegseid Kalamaja elanikke? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

22.00 Kalamaja kummitustuur. Kordame publiku nõudmisel Kalamaja kummitustuuri! Kas Kalamajas kummitab? Millised on kõige hirmutavamad ja õõvastavamad paigad? Millised lood-legendid pärinevad siit ning on seotud Kalamajaga? Paljud lood on kogunud Kalamaja muuseum eakatelt kalamajakatelt. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

Tallinna Linnamuuseumi ühine muuseumiöö mäng "Vanad majad, uued ajad"

Vaata üht vanemat pilti muuseumimajast. Uuri lähemalt, kuidas on maja ajas muutunud! Mitu erinevust leidsid? Tee majast ise foto, kirjuta juurde, mitu erinevust leidsid, ning postita Facebooki või Instagrami #muuseumiöö2020 #vanadmajaduuedajad #filiaalinimi! Mängus osalejate vahel loositakse välja muuseumipileteid!

Viimati muudetud: 26.08.2020