Minu kodu avatud maailmas

Emilia Niilo

Tel. Nr: 53031110

E-post: emilianiilo02@gmail.com

 

Maailm on suur ja lai, kuid kõige parem koht on minu jaoks kodu. Kodu pole lihtsalt paik, kus ma elan, see pole lihtsalt maja, korter või mingi muu koht, kodu on kõige kallim. Seal on minu pere ja seal tekib kodutunne. Kodu on koht, kuhu ma tulen alati tagasi, kuna seal on hubane ning seal on minu voodi, kuhu ma saan väsitava päeva lõpus pikali heita. Kodus on mul hea ja vaba olla, kuna seal võin ma olla olemuselt see, kes ma olen ja keegi ei hakka mind selle pärast halvustama.

 

Minu kodu on Eestimaal. Siin on väga huvitav ja armas elada, kuna siin on ilus loodus ja  palju

erinevaid ilusaid linnu. Lisaks on Eestis neli aastaega, mis on minu arvates väga tore. Talvel kattub kõik ilusa koheva lumega, kevadel ärkab taas kogu loodus, suvel on ilusad päikselised ja soojad ilmad ning sügisel muutub kogu loodus justkui ilusaks värviliseks maaliks.

 

Öeldakse, et külas on hea, aga kodus on parem. Vahel on tore minna välja, käia maailmas ringi ja reisida, aga lõpuks tahab iga inimene ikkagi tagasi koju. Mulle meeldib sõpradel külas käia, suvel laagrites olla ja reisida. Vahepeal on hea kodust eemal olla, tutvuda uute paikadega ja saada uusi elamusi, kuid ükskõik, kus ma ka ei oleks, kipun alati koju tagasi.

 

Inimestel ei pea olema just see üks ja ainuke kodu, võib olla mitu erinevat kodukohta, mitmes erinevas linnas või isegi riigis. Minu maakodu on minu jaoks justkui teine kodu. Seal veedan ma kogu oma suve ning seal on ka minu koduloomad. See ei erine kuigi palju mu tavalisest kodust, mis asub linnas. Ma armastan nii üht kui ka teist kodu võrdselt ning ma ei tahaks kumbagi neist kaotada.  Kunagi ehk tõesti ma kolin, aga see ei tähenda, et ma kaotaks oma kodu, see oleks lihtsalt kodu liigutamine ühest maailma paigast teise.

 

Kodu kaotus on minu arvates üks hullematest tragöödiatest. Kui inimene kaotab kodu, kaotab ta ka tükikese endast. Kaotades kodu pole inimese jaoks maailmas tõeliselt kallist ja hubast kohta. Selliseid juhtumeid on palju, kus inimesed kaotavad näiteks tulekahju tõttu kodu. Me arvame, et selles avatud maailmas on palju võimalusi, aga mul tekib siis küsimus, miks on nii paljud lapsed ja täiskasvanud, kes õnnetuse tõttu on ilma jäänud kodust, elavad tänaval. Minu olen ülimalt tänulik, et mul on olemas kodu selles väikeses Eestis ja ma ei pea elama tänaval. Kodu on mulle kõige armsam koht ja ma ei vahetaks seda maailmas mitte ühegi paiga vastu.

Viimati muudetud: 2.06.2017