Olerexi tanklatest kaovad ohtlike jäätmete kogumiskonteinerid!

Alates 10. aprillist ei saa Tallinna elanikud enam Olerexi tanklates asuvatesse kogumispunktidesse oma ohtlikke jäätmeid viia. 2005. aastal sõlmisid Tallinna linn ja Lukoil koostöölepingu, mille tulemusel said elanikud viia ohtlikud jäätmed Lukoili tanklates asuvatesse ohtlike jäätmete kogumispunktidesse. Tänaseks on Lukoilist saanud Olerex ning kahjuks ei soovi uus ettevõte koostööd enam jätkata. Seoses lepingu ülesütlemisega on linn sunnitud punktid sulgema.

Jätkuvalt on elanikel võimalik ohtlikud jäätmed ära anda jäätmejaamades ning alternatiiviks suletavatele punktidele kavatseb linn korraldada ka täiendavaid ohtlike jäätmete kogumisringe.

Hea uudis on, et Haabersti Rimi (Haabersti 1), Keskturu (Lastekodu 11b), Pirita Selveri (Rummu tee 2) ja Lasnamäe keskuse (Pae 76) parklates asuvad kogumispunktid säilivad ning nendesse saab oma ohtlikke jäätmeid tasuta üle anda ka edaspidi. Samuti ei muutu kogumispunktide lahtiolekuajad - laupäeviti ja pühapäeviti 10.00-15.00 ning lisaks suvisel perioodil, 1. maist kuni 30. septembrini, ka kolmapäeviti 14.00-19.00.

Nii kogumispunktidesse kui jäätmejaamadesse saab tuua kodumajapidamises tekkinud järgmisi ohtlikke jäätmeid: patareid ja akud; päevavalguslambid (sh säästulambid); vanaõlid, õlifiltrid, õlised kaltsud; jaepakendis värvi-, laki-, liimi- ja lahustijäägid; kemikaalid ja puhastusvahendid; kraadiklaasid ja muud elavhõbedat sisaldavad jäätmed; taimekaitsevahendid ja pestitsiidid; fotograafiajäätmed; meditsiinijäätmed; ohtlike jäätmete pakendid. Kõik kogumiskohad on mõeldud eelkõige kodumajapidamises tekkinud ohtlike jäätmete üleandmiseks. Asutused ja ettevõtjad peavad ohtlike jäätmete üleandmiseks sõlmima ohtlike jäätmete käitlejaga eraldi lepingu.  

 

Viimati muudetud: 5.04.2017